Puchar Anglii: Liverpool pokonał Shrewsbury. Klopp pierwszy raz w 5. rundzie

Liverpool pokonał na własnym stadionie Shrewsbury 1:0 w powtórzonym meczu 4. rundy Pucharu Anglii. Jurgen Klopp postawił na młodych zawodników z drużyny U-23. Jedyna bramka padła po samobójczym trafieniu Ro-Shaun Williamsa. "The Reds" awansowali po raz pierwszy do 5. rundy FA Cup od kiedy drużynę prowadzi Niemiec.

Jurgen Klopp już po pierwszym meczu, który zakończył się remisem 2:2, zapowiedział, że na Anfield da szansę młodym zawodnikom z drużyny do lat 23. Jak powiedział, tak zrobił i we wtorkowy wieczór na boisku nie widzieliśmy gwiazd pokroju Virgila van Dijka, Mohameda Salaha czy Sadio Mane.

Podopieczni niemieckiego szkoleniowca od początku zdominowali boiskowe wydarzenia. Mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i liczbie stworzonych sytuacji. Mimo kilku dobrych okazji goli w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To gospodarze w dalszym ciągu byli stroną przeważającą, ale nie potrafili tego potwierdzić bramką. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 75. minuty spotkania. Długie podanie przeciąć chciał Ro-Shaun Williams, ale przypadkowo pokonał własnego bramkarza. Ten jeden gol, jak się później okazało, był jedynym w całym spotkaniu.

Klopp po raz pierwszy w roli trenera Liverpoolu awansował z nim do piątej rundy Pucharu Anglii. Tam "The Reds" zmierzą się z Chelsea.

Liverpool - Shrewsbury 1:0 (0:0)

Bramka: Williams 75-sam

Komplet wyników wtorkowych meczów 4. rundy Pucharu Anglii

Derby - Northampton 4:2
Bramki: Wisdom 28, Holmes 35, Marriott 51, Rooney 77-karny - Adams 47, Hoskins 84

Cardiff - Reading 2:2 (1:0), po dogrywce 3:3, rzuty karne 1:4
Bramki: Murphy 19, 93 Glatzel 54 - Richards 69, Rinomhota 79, Meite 116
Rzuty karne: Flint (nietrafiony), Vaulks (nietrafiony), Pack (trafiony) - McCleary (trafiony), Osho (trafiony), Obita (trafiony), Aluko (trafiony)

Birmingham - Coventry 1:1 (0:0), po dogrywce 2:2, rzuty karne 4:1
Bramki: Dean 90+2, Bela 120, Bakayoko 50, Biamou 114

Rzuty karne: Jutkiewicz (trafiony), Bela (trafiony), Gardner (trafiony), Dean (trafiony) - Godden (trafiony), Walsh (nietrafiony), Allen (nietrafiony)

Oxford - Newcastle 2:2 (0:2), po dogrywce 2:3
Bramki: Kelly 84, Holland 90+4 - Longstaff 15, Joelinton 30, Saint-Maximin 116