Dwa gole Lewandowskiego i grad bramek w meczu Bayernu z Hoffenheim

Aż siedem bramek zobaczyli kibice w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec, w którym Bayern Monachium zmierzył się z Hoffenheim. "Bawarczycy" wygrali 4:3, a dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

W październiku w ligowym spotkaniu Hoffenheim potrafiło pokonać Bayern 2:1. Środowe spotkanie również zaczęło się bardzo dobrze dla "Wieśniaków". Już w 8. minucie piłka po strzale jednego z piłkarzy gości trafiła blokującego Jerome'a Boatenga i kompletnie zmieniła tor lotu.

Niespodziewane prowadzenie przyjezdnych trwało jedynie pięć minut. Drugi gol i drugi samobój tego wieczoru. Tym razem do własnej bramki trafił Benjamini Hubner.

Bayern był stroną dominującą i wydawało się, że kolejne gole będą jedynie kwestią czasu. W 20. minucie David Alaba zagrał idealnie na nogę Thomasa Mullera, a Niemiec dał prowadzenie "Bawarczykom".

Lewandowski był bardzo aktywny od początku meczu. W pierwszych minutach strzelił nawet gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. To jednak nie zatrzymało Polaka. W 36. minucie spotkania kapitan Biało-czerwonych dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i strzałem głową podwyższył wynik.

Po zmianie stron tempo gry dalej było wysokie. Goście nie odpuszczali, tworzyli sobie sytuacje, ale najczęściej brakowało wykończenia. Bayern również szukał swoich szans. Bardzo dobry mecz rozgrywał aktywny od początku Alphonso Davies.

W bramce gospodarzy świetnie spisywał się Manuel Neuer i to właśnie golkiper Bayernu kilkukrotnie ratował drużynę przed utratą gola. Niewykorzystane sytuacje Hoffenheim zemściły się w 80. minucie, kiedy to swoje drugie trafienie zaliczył Lewandowski. Polak wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Lewy opuścił boisko od razu po tej akcji, a chwilę później było już 4:2. Fatalne błędy defensywy Bayernu wykorzystał Munas Dabbur. W doliczonym czasie gry piłkarz z Izraela jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Do remisu nie udało się jednak doprowadzić. "Bawarczycy" awansowali do 1/4 finału Pucharu Niemiec.

Bayern Monachium - Hoffenheim 4:3 (3:1)

Bramki: Hubner 13-sam, Muller 20, Lewandowski 36, 80 - Boateng 8-sam, Dabbur 82, 90+2

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (Odriozola 83'), Alaba, Davies - Kimmich, Tolisso - Gnabry, Muller (Cuisance 81'), Coutinho - Lewandowski (Zirkzee 81')

Hoffenheim: Pentke - Kaderabek, Akpoguma, Hubner - Rudy, Nordtveit, Grillitsch (Ribeiro 71'), Zuber - Bebou (Dabbur 61'), Kramarić, Bruun Larsen (Baumgartner 71')

Żółte kartki: Tolisso, Pavard, Alaba - Nordtveit