Ligue 1: Prezes klubu zatrzymany pod zarzutem napaści i molestowania

Piłka nożna
Ligue 1: Prezes klubu zatrzymany pod zarzutem napaści i molestowania
fot. PAP/EPA

Prezes Angers Said Chabane został zatrzymany w związku ze skargą pracownicy - poinformował występujący we francuskiej ekstraklasie klub piłkarski. Agencja AFP podała, że zarzut dotyczy napaści i molestowania seksualnego, a skargę złożyły trzy osoby.

- Said Chabane trafił do aresztu w środę tuż przed godz. 8. Wstępne dochodzenie w tej sprawie zaczęło się 7 stycznia po skardze pracownicy klubu, która wskazała, że padła ofiarą zachowań kwalifikujących się jako napaść seksualna - zaznaczył cytowany przez AFP prokurator Eric Bouillard.

 

Wstępne dochodzenie dotyczyło napaści seksualnej i molestowania seksualnego. Przesłuchiwano osoby z otoczenia ofiary oraz pracowników klubu. - Zidentyfikowaliśmy wówczas dwie kolejne potencjalne ofiary, które także złożyły skargę. Jedna z nich pracuje wciąż w klubie, druga była zatrudniona w nim w przeszłości. To osoby w wieku 25-30 lat - relacjonował Bouillard.

 

O sprawie wcześniej poinformowało radio RMC. Według jego relacji 55-letni Chabane dotykał pośladków, piersi i okolic intymnych młodych kobiet bez ich zgody. Pracownice relacjonowały, że bały się go. - To jest człowiek uchodzący za surowego, wzbudzającego onieśmielenie i strach - zaznaczył prokurator z Angers.

 

Zgłoszenia napłynęły w 2019 roku. Zdaniem Bouillarda takie incydenty zaczęły się już raczej wcześniej. W komunikacie opublikowanym przez klub zaznaczono, że Chabane zaprzecza wszystkim postawionym mu zarzutom.

 

- Zadba, by przedstawić przed obliczem sprawiedliwości wszystkie elementy pozwalające przywrócić prawdę i zachować honor. Jest zdeterminowany, by udowodnić swoją niewinność, jest przekonany o wyniku dochodzenia, w ramach którego w pełni współpracuje - podkreślono.

 

Angers po rozegraniu 23 meczów ma na koncie 30 punktów i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze