PlusLiga: MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

MKS Będzin rozpoczął po przerwie rozgrywki z ogromnym animuszem. W pierwszych trzech meczach pokonał kolejno ZAKSĘ, Aluron i Czarnych, a zatrzymał się dopiero na świetnie dysponowanej PGE Skrze. Przekonamy się, czy po tym zimnym prysznicu wystarczy im werwy na nawiązanie walki z VERVĄ Warszawa. Klub ze stolicy w tym sezonie radzi sobie doskonale. Transmisja meczu MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Polsacie Sport.

Warszawianie w środę również będą odrabiali zaległości z czternastej kolejki. Siatkarze Andrei Anastasiego wybiorą się do Będzina na mecz z przedostatnim w tabeli MKS-em. Będzinianie w czterech ostatnich spotkaniach trzykrotnie triumfowali i są już tylko o pięć punktów od czołowej ósemki PlusLigi. Dlatego lider nie może zlekceważyć ekipy Jakuba Bednaruka.

Wicemistrzowie Polski dotychczas wygrali szesnaście z siedemnastu meczów ligowych. Do wtorku stołeczna ekipa zajmowała pozycję lidera, ale wygrana PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk (3:0) sprawiła, że to bełchatowianie przewodzą w PlusLidze. Jeśli podopieczni trenera Anastasiego pokonają gospodarzy, wrócą na fotel lidera. Zespół ze stolicy jest zdecydowany faworytem tej potyczki. Stołeczni siatkarze ostatnie pięć ligowych spotkań wygrali bez straty choćby jednego seta.

- Jesteśmy liderami, ale nie spoczniemy na laurach - zapewniał pod koniec zeszłego roku Damian Wojtaszek, libero VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Doświadczony siatkarza słowa dotrzymał, ponieważ on i jego koledzy radzą sobie w tym sezonie wręcz rewelacyjnie. Z kolei gospodarze środowego starcia również są bojowo nastawieni. Będzińscy siatkarze chcą jak najszybciej zapomnieć o ostatniej porażce z PGE Skrą Bełchatów (0:3). - Nie załamujemy się. Idziemy dalej - przyznał Artur Ratajczak, kapitan MKS-u.

Transmisja meczu MKS Będzin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Polsacie Sport. Początek od godziny 20:30.