Puchar CEV siatkarek: Sanaya Libby’s La Laguna - Grupa Azoty Chemik Police. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zagrają z hiszpańskim zespołem Sanaya Libby’s La Laguna o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV. Mecz na Teneryfie to już rewanż, w styczniu policzanki zdecydowanie pokonały tego rywala we własnej hali, zwyciężając w setach do 13, 16 i 16. Na wyspy Kanaryjskie poleciały więc dopełnić formalności. Relacja i wynik na żywo meczu Sanaya Libby’s La Laguna - Grupa Azoty Chemik Police na Polsatsport.pl od godziny 18:30.

Awans do ćwierćfinału Pucharu CEV może policzankom nieco osłodzić pierwszą w sezonie ligową porażkę. Na Teneryfę poleciały po porażce z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3, sportową złość będą chciały wyładować na rywalu z Hiszpanii. 

 

W pierwszym spotkaniu wyraźnie widać było, że oba zespoły dzieli różnica klas. Przeciwniczki były tłem dla szybko grających siatkarek Chemika, a trener Ferhat Akbas mógł nawet pozwolić na dłuższe fragmenty gry rezerwowym zawodniczkom, bez obawy o końcowy rezultat. Czy rewanż na Teneryfie będzie formalnością w drodze do ćwierćfinału? Zdania są podzielone.

 

- Na pewno nie. Musimy tam wygrać dwa sety, by być w kolejnej rundzie. Na pewno rywalki u siebie, przed własną publicznością będą się czuły lepiej niż w naszej hali i postarają się nam przeciwstawić – uważa Ewelina Polak, rozgrywająca polickiej ekipy.

 

Podstawowa środkowa Chemika Iga Wasilewska jest przekonana, że jej zespół po raz drugi udowodni zdecydowaną wyższość nad przeciwniczkami z Hiszpanii.

 

- Jedziemy tam by wygrać ten mecz i dobrze byłoby zrobić to jak najszybciej i możliwie najmniejszym nakładem sił, bo luty będzie dla nas ciężkim miesiącem, w którym zagramy aż dziewięć spotkań”.

 

Policzanki na Wyspy Kanaryjskie wyleciały we wtorek rano z Berlina z przesiadką w Madrycie. Niespełna dobę przed meczem trenowały w hali Pablos Abril de Taco w San Cristobal de La Laguna.

 

- Musimy dać z siebie wszystko. Walczyć o każdy punkt i nie myśleć o końcowym wyniku. Wiemy, że jeśli wygramy 3:0 lub 3:1, będziemy grać złotego seta. Postaramy się zminimalizować szybkość gry Chemika i siłę jego atakujących – powiedziała trenerka zespołu z La Laguny Flavia Dias.

 

Jednocześnie Dias przyznała, że zespół polski należy obecnie do najsilniejszych w Europie. W poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej przed meczem Pucharu CEV trenerka zaapelowała do kibiców by w jak największej liczbie przyszli do hali i wsparli zespół dopingiem.

 

Mecz poprzedniej rundy Pucharu CEV, w którym zespół z La Laguny pokonał Partizana Tirana 3:0 oglądało zaledwie 350 widzów. Toteż podczas spotkania w Policach, które obejrzał komplet 1200 fanów Chemika, działacze i siatkarki z Hiszpanii byli zauroczeni dopingiem i oprawą spotkania.

 

Z apelem o przybycie na mecz z Polkami do hiszpańskich fanów zwrócił się też burmistrz miasta La Laguna Luis Gutierrez.

 

- Wiem, że wynik z Polski nie jest waszym sprzymierzeńcem, ale wierzę, że uda wam się doprowadzić do wyrównania w tej rywalizacji – mówił Gutierrez do siatkarek obecnych na konferencji.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Sanaya Libby’s La Laguna - Grupa Azoty Chemik Police na Polsatsport.pl od godziny 18:30.

 

WYNIKI I TERMINARZ PUCHARU CEV SIATKAREK

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie