Puchar Króla: Valencia nie obroni trofeum

Broniąca trofeum Valencia przegrała na wyjeździe z innym zespołem hiszpańskiej ekstraklasy Granadą 1:2 w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Króla. Obie bramki dla gospodarzy zdobył były zawodnik gości Roberto Soldado.

Hiszpański napastnik już w trzeciej minucie zaskoczył Valencię. Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał precyzyjny strzał z linii pola karnego. W 15. minucie do siatki Granady trafił Dani Parejo, ale po wideoweryfikacji bramkę anulowano, bo strzelec był na spalonym.

Później obrońców trofeum dwukrotnie uratował słupek, a "Nietoperze" wykorzystały ten uśmiech losu, doprowadzając do remisu w 40. minucie.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie drugiej połowy sędzia - po obejrzeniu powtórki - podyktował rzut karny po zagraniu ręką jednego z obrońców Valencii. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Soldado.

W środę trzecioligowa ekipa Mirandes, która w poprzedniej rundzie sensacyjnie wyeliminowała Sevillę, podejmie Villarreal. W czwartek natomiast swoje spotkania rozegrają Barcelona i Real Madryt - odpowiednio - na wyjeździe z Athletic Bilbao i u siebie z Realem Sociedad San Sebastian.

Zgodnie z obowiązującymi od tego sezonu przepisami do ćwierćfinału rozgrywa się po jednym spotkaniu, ale w półfinale będzie już mecz i rewanż. Pary tej rundy zostaną rozlosowane w piątek.