Trener reprezentacji hokeistek: Turniej w Korei ważnym testem

Zimowe
Trener reprezentacji hokeistek: Turniej w Korei ważnym testem
fot. PAP

- To dla nas bardzo ważny turniej, najpoważniejszy test przed mistrzostwami świata Dywizji 1B – powiedział trener polskich hokeistek na lodzie Ivan Bednar przed wyjazdem kadry na Legacy Cup do Korei Południowej.

Kadrowiczki przez cały sezon w ramach przygotowań do MŚ rywalizują – w różnych zestawieniach personalnych - z klubowymi drużynami Słowenii, Austrii, Węgier, Kazachstanu, Danii i Włoch. Do Korei Bednar zabrał najsilniejszy skład, z zawodniczkami z zagranicznych klubów. Drużyna w środę ruszyła - przez Frankfurt - do Korei po krótkim zgrupowaniu w Katowicach.

 

Na olimpijskich obiektach w Gangneung Polki zagrają z seniorskimi reprezentacjami gospodarzy i Niemiec oraz czeską młodzieżówką. - Cieszymy się z zaproszenia na te zawody, bo dla nas to stwarza możliwość rywalizacji z silnymi rywalami. Z drugiej strony – czujemy się docenieni jako zespół, federacja, bo gospodarze nie byli przecież na pewno zainteresowani grą ze słabymi rywalami – dodał selekcjoner.

 

Przypomniał, że zespół koreański będzie jednym z przeciwników Polek podczas MŚ, które na przełomie marca i kwietnia zostaną rozegrane w Katowicach.

 

Przed mistrzostwami Biało-Czerwone rozegrają jeszcze wyjazdowy dwumecz z MAC Budapeszt w ramach EWHL. - A potem czeka nas już ostatnie zgrupowanie. Nie wiem jeszcze, ile potrwa. Dziewczyny muszą dostać trochę wolnego, bo przecież we wszystkich ligach zaczynają się teraz play offy – wyjaśnił.

 

Jego zdaniem trudno ocenić turniejowych rywali. - Nie wiemy, w jakich składach przyjadą Niemki i Czeszki. My chcemy wykorzystać te spotkania do ustalenia naszego składu na mistrzostwa, tak w… 99 procentach – podsumował z uśmiechem słowacki szkoleniowiec.

 

MŚ Dywizji 1B zostaną rozegrane w Katowicach w dniach 28 marca – 3 kwietnia z udziałem Włoch, Korei Południowej, Chin, Kazachstanu, Słowenii i Polski.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie