Złota Telekamera dla Mielewskiego? Wszystko w rękach... siatkarzy

Inne

Jerzy Mielewski drugi raz z rzędu otrzymał Telekamerę "Tele Tygodnia" dla Komentatora Sportowego roku. Jeżeli czytelnicy magazynu jeszcze raz zdecydują, że ta nagroda należy się własnie jemu, komentator Polsatu Sport otrzyma Złotą Telekamerę. - Trzeba poprosić siatkarzy, by zdobyli złoto na igrzyskach olimpijskich. To sukces siatkówki tworzy dziennikarza - powiedział Mielewski po wtorkowej gali, która odbyła się w Teatrze Polskim.

W tegorocznym głosowaniu Mielewski zostawił konkurencję daleko w tyle. Od czytelników "Tele Tygodnia" otrzymał aż 38 procent głosów. Złotą Telekamerę otrzymuje ten, kto "zwyczajną" zdobędzie trzy razy. Być może już w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z sukcesu naszego redakcyjnego kolegi.. i naszego. Sam komentator podkreśla, że to nagroda dla całej redakcji. Co do szans na trzecie zwycięstwo, Mielewski zauważył, że sporo zależy od... polskich siatkarzy. 

- Trzeba poprosić naszych siatkarzy, żeby podczas igrzysk olimpijskich zdobyli złoto. Wtedy złączymy złoto do złota, bo ja nie mam wątpliwości, że to sukces siatkówki tworzy dziennikarza. Między innymi moją osobę, ale nie tylko. Także całą naszą siatkarką ekipę w Polsacie Sport - podkreślił laureat.

 

W 2015 roku Złotą Telekamerę otrzymał Polsat Sport, uznany przez czytelników "Tele Tygodnia" za najlepszy kanał sportowy w latach 2011, 2012 i 2014. Prawdopodobnie i w tych sukcesach "maczali palce" siatkarze. To sztandarowa dyscyplina stacji. 

 

- Jeśli coś kochamy najbardziej, to jednak siatkówkę. To takie trudne dziecko, które urodziliśmy, wychowaliśmy, poszło do przedszkola, podstawówki, zdało maturę, a teraz jest już na studiach. I to chyba najpiękniejsza chwila. Bo pan Jurek to też symbol sukcesu polskiej siatkówki - powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

 

Po raz drugi Telekamera "Tele Tygodnia" trafiła także do Pauliny Sykut-Jeżyny, która zwyciężyła w kategorii Prezenter Pogody. W tym roku uzyskała aż 42 procent głosów. Prezentowany w Polsacie serial „Zawsze warto” zdobył statuetkę w kategorii Najlepszy Serial.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze