Złoty set przesądził! Siatkarki Developres SkyRes wyeliminowane z Pucharu CEV

Podopieczne trenera Stephana Antigi nie zdołały awansować do ćwierćfinału Pucharu CEV. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wygrały po dobrej grze z Unet e-work Busto Arsizo 3:0, ale przegrały 11:15 w "złotym secie".

Pierwsze spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Italii 3:0 (25:22, 25:17, 25:22). W tej sytuacji Developres SkyRes, by wywalczyć awans musiał pokonać ekipę Busto Arsizo 3:0 lub 3:1, a następnie ograć przeciwniczki w "złotym" secie.

Pierwszy warunek został spełniony, gdy rzeszowianki w dobrym stylu wygrały trzy kolejne partie – 25:20, następnie 25:23 i tę trzecią najbardziej zaciętą 27:25. Rywalizację na przewagi rozstrzygnęły dwa skuteczne ataki Alexandry Frantti.

Złoty set już na początku przyniósł emocje. Trener Busto Arsizo Stefano Lavarini został ukarany żółtą kartką za nerwową reakcję, a po chwili asem serwisowym popisała się Jelena Blagojević (4:3). Przy zmianie stron przyjezdne miały dwa oczka zaliczki (6:8), a w dalszej części seta jeszcze powiększyły przewagę. Z powodzeniem ryzykowały w polu zagrywki, natomiast gospodynie nie były już tak skuteczne w ofensywie, jak w poprzednich partiach. Jeszcze w końcówce zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (11:13), ale autowy atak Blagojević i blok na Katarzynie Zaroślińskiej-Król rozstrzygnęły tę rywalizację (11:15).

Developres SkyRes Rzeszów – Unet e-work Busto Arsizo 3:0 (25:20, 25:23, 27:25); złoty set – 11:15.

Developres SkyRes: Alexandra Frantti, Kamila Witkowska, Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Natalia Valentin-Anderson, Katarzyna Zaroślińska-Król – Aleksandra Krzos (libero) oraz Michaela Mlejnkova. Trener: Stephane Antiga.
Busto Arsizio: Heleigh Washington, Britt Herbots, Alessia Gennari, Alessia Orro, Karsta Lowe, Sara Bonifacio – Giulia Leonardi (libero) oraz Erblira Bici, Beatrice Berti, Francesca Villani. Trener: Stefano Lavarini.

Pierwszy mecz 0:3, awans – Unet e-work Busto Arsizo.