Clyburn: Nasza drużyna wykonała znakomitą robotę

Koszykówka

Znakomity występ Krisa Clyburna zapewnił Enea Astorii Bydgoszcz sensacyjną wygraną ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Amerykanin zdobył 35 punktów, co jest ligowym rekordem tego sezonu. Zaliczył też osiem zbiórek i trzy asysty. - Stelmet to wspaniała drużyna, ale my byliśmy bardzo skoncentrowani. Nasz zespół wykonał znakomitą robotę - cieszył się Clyburn.

Łukasz Cegliński: Kris, to był nadzwyczajny występ w Twoim wykonaniu. 35 zdobytych punktów to nowy rekord tego sezonu. W dodatku został pobity w meczu przeciw Stelmetowi Enea BC Zielona Góra, który był niepokonany od 15 spotkań. Jak tego dokonaliście?

 

Kris Clyburn: Stelmet to wspaniała drużyna, ale my byliśmy dziś bardzo skoncentrowani. Zespół wykonał dobrą robotę, podając mi piłkę, a ja wykorzystywałem okazje. To był jeden z dni, które należały do mnie.

 

Co było kluczem do zwycięstwa? Szczególnie w drugiej połowie?

 

Byłem skoncentrowany. Mój zespół mi zaufał, a ja zaufałem zespołowi. Drużyna podawała mi piłkę, a że jestem w wysokiej formie, to cay czas pracowałem. I to przyniosło oczekiwany efekt.

 

Rozegraliście dwa trudne mecze w ciągu tygodnia - we Włocławku i w Zielonej Górze. We Włocławku byliście blisko zwycięstwa, ale to była zupełnie inna gra. Wtedy zagraliście defensywnie. Tym razem ofensywnie. Wygląda jednak na to, że świetnie czujecie się w obu stylach gry.

 

My wiemy, jak obydwa mecze wyglądały. Próbowałem zdobyć piłkę, przebić się, ale ciężko było to zrobić. Zawsze jstem skoncentrowany i wychodzę na boisko, żeby wygrywać. Ale każdy jest skupiony. Każdy robi dobrą robotę.

 

A co możesz powiedzieć o twoim stylu gry?

 

To zależy od dyspozycji dnia. Po meczu idę na siłownię, ćwiczę ciężko i to przynosi dobre wyniki. To jest wspaniałe.

Łukasz Cegliński, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie