EBL: Sensacja w Zielonej Górze! Stelmet przegrał z Enea Astorią

Mecz Stelmetu Enea BC Zielona Góra z Enea Astorią Bydgoszcz zakończył się sensacją. Po 15. kolejnych zwycięstwach prowadzący w Energa Basket Lidze gospodarze przegrali z 11. w tabeli ekipą trenera Artura Gronka 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31). Najlepszym graczem gości był Kris Clyburn, który zdobył 35 punktów, zaliczył osiem zbiórek i trzy asysty. Ludvig Hakanson zdobył dla gospodarzy 19 punktów i miał sześć asyst.

Spotkanie od samego początku toczyło się w rytmie kosz za kosz. W pewnym momencie Stelmet Enea osiągnął cztery punkty przewagi, ale ta różnica szybko została niwelowana przez rywali. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Joe Thomassona gospodarze uciekli jednak na siedem punktów. Po 10 minutach było 26:21.

W drugiej kwarcie po "trójce" Mateusza Zębskiego i akcji Łukasza Frąckiewicza bydgoszczanie zbliżali się na zaledwie punkt. Szybko serią 7:0 odpowiedzieli na to Łukasz Koszarek i Jarosław Zyskowski, co sprawiało, że ekipa trenera Żana Tabaka kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Enea Astoria nie zamierzała się jednak poddawać. Kolejne zagrania Clyburna spowodowały, że goście wygrali tę część spotkania, a po pierwszej połowie zielonogórzanie prowadzili tylko 51:50.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Gronka wychodził na prowadzenie dzięki akcjom Adama Kempa. Świetnie prezentował się również A.J. Walton. Dzięki niemu bydgoszczanie nie tylko byli w grze, ale również utrzymywali małą przewagę. Dzięki rzutom wolnym Marcina Nowakowskiego po 30 minutach było 82:78 dla gości.

Stelmet Enea w ostatniej części meczu gonił wynik. Nie do zatrzymania był jednak Clyburn, dzięki niemu goście uciekli nawet na 10 punktów. Zielonogórzanie walczyli jednak do samego końca, licząc na akcje Radicia i Hakansona. Kluczowe zagrania należały jednak do Clyburna i Enea Astoria sprawiła sporą niespodziankę.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113 (26:21, 25:29, 27:32, 29:31).

Punkty:Stelmet Enea BC Zielona Góra: Ludwig Hakanson 19, Ivica Radic 18, Joe Thomasson 14, Tony Meier 12, Łukasz Koszarek 12, Jarosław Zyskowski 10, George King 9, Mikołaj Witliński 6, Marcel Ponitka 5, Przemysław Zamojski 2.

Enea Astoria Bydgoszcz: Kris Clyburn 35, A.J. Walton 20, Adam Kemp 14, Michał Nowakowski 13, Mateusz Zębski 11, Łukasz Frąckiewicz 8, Michał Chyliński 6, Michał Aleksandrowicz 4, Marcin Nowakowski 2, Jaren Sina 0, Michał Krasuski 0.