Hokej: Polska pokonała Holandię na turnieju w Nur-Sułtanie

Hokejowa reprezentacja Polski wygrała z Holandią 8:0 (3:0, 4:0, 1:0) w pierwszym meczu rozgrywanego w stolicy Kazachstanu turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Drużyna trenera Tomasza Valtonena wykorzystała wszystkie trzy okresy gry w przewadze w pierwszej tercji i „ustawiła” sobie mecz. Holendrzy popełnili sporo błędów w obronie, mogli po 20 minutach przegrywać wyżej, bo biało-czerwoni stworzyli jeszcze kilka bramkowych okazji.

W drugiej tercji trwała dominacja Polaków, rywalom nie pomogła zmiana bramkarza – stracili w tej części cztery gole.

Trener Valtonen w trzeciej odsłonie wpuścił na lód drugiego bramkarza Michała Kielera. Jego drużyna nie pozwoliła rywalom na zagrożenie własnej bramki, a Filip Komorski ustalił wynik na 8:0.

W drugim czwartkowym spotkaniu zawodów Kazachstan wygrał z Ukrainą 8:1 (5:1, 2:0, 1:0).

Polacy w piątek zmierzą się z Ukraińcami, a w niedzielę z gospodarzami. Do kolejnej rundy eliminacji awansuje tylko zwycięzca zawodów.

Polska - Holandia 8:0 (3:0, 4:0, 1:0).

Bramki: 1:0 Arkadiusz Kostek, 2:0 Aron Chmielewski, 3:0 Maciej Urbanowicz, 4:0 Dominik Paś, 5:0 Patryk Wajda, 6:0 Oskar Jaśkiewicz, 7:0 Oskar Jaśkiewicz, 8:0 Filip Komorski.

Tabela po pierwszym dniu:
M P Bramki 1. Polska 1 3 8-0 2. Kazachstan 1 3 8-1 3. Ukraina 1 0 1-8 4. Holandia 1 0 0-8