Ronaldo: Kiedyś myślałem, że w tym wieku będę rybakiem

Piłka nożna
Ronaldo: Kiedyś myślałem, że w tym wieku będę rybakiem
fot. PAP

W środę Cristiano Ronaldo skończył 35 lat. W rozmowie z portugalskimi mediami gwiazdor Juventusu przyznał, że będąc młodym chłopakiem, nie zakładał, iż odniesie taki sukces. - Kiedy byłem mały myślałem, że w wieku 35 lat będę rybakiem na Maderze - stwierdził Portugalczyk.

Mimo już 35 lat Ronaldo dalej imponuje niesamowitą formą. W obecnym sezonie w 27 spotkaniach strzelił już 22 gole. W środę obchodził urodziny i w związku z tym udzielił wywiadu portugalskiemu "Canal 11". Przyznał w nim, że w młodości nie zakładał odniesienia takiego sukcesu.

 

- Nigdy nie przeszło mi przez myśl, że zajdę tak daleko i tyle wygram. Kiedy byłem mały myślałem, że w wieku 35 lat będę rybakiem na Maderze - stwierdził piłkarz Juventusu.

 

Wśród mnóstwa osiągnięć podczas niezwykle bogatej kariery Portugalczyka najważniejsze to pięć razy wygrane rozgrywki Ligi Mistrzów, mistrzostwo Europy czy też pięć Złotych Piłek. Do tego masa krajowych mistrzostw, pucharów i indywidualnych osiągnięć.

 

- Szósta Liga Mistrzów? To możliwe. Gra w Juventusie daje mi szansę na kolejne zwycięstwo. Wiemy, że to trudne rozgrywki i sukces zależy od wielu czynników. Myślę, że możemy to zrobić, ponieważ mamy dobrą drużynę - dodał Ronaldo. Ekipa z Turynu w 1/8 finału LM zmierzy się z Olympique Lyon.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie