Sensacja w Pucharze Króla. Athletic Bilbao wyeliminował Barcelonę!

FC Barcelona sensacyjnie przegrała 0:1 z Athletic Bilbao w ćwierćfinale Pucharu Króla i sensacyjnie odpadła z rozgrywek. Gol na wagę zwycięstwa padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Inaki Williams strącił głową dośrodkowanie z prawego skrzydła rezerwowego Mikela San Jose, a stojący w bramce Barcelony Ter Stegen był zupelnie zmylony i mógł tylko obserwować piłkę, która wpadła do jego bramki.

W spotkaniu dwóch drużyn, które Puchar Króla zdobyły najwięcej razy w historii (Barcelona 30, Bilbao 23), warunki przez większość czasu dyktowała "Duma Katalonii". Pierwsza połowa meczu była bezbarwna i nie obfitowała w dużą liczbę sytuacji podbramkowych. Najlepsze okazje oba zespoły wypracowały dopiero w końcówce.

W 70. minucie kapitalną okazję miała Barcelona. Roberto podał do Griezmanna, jednak ten zmarnowal świetną sytuację. W 87. minucie groźny strzał Messiego wybronił Unai Simon, a chwilę później kontrataku Athleticu nie wykorzystał Williams, który oddał zły strzał z bliskiej odległości.

Athletic Club de Bilbao - FC Barcelona 1:0 (0:0)
Inaki Williams 90+3'

Athletic: Unai Simón - Ander Capa, Yeray Alvarez, Unai Nunez, Inigo Martinez, Yuri Berchiche - Mikel Vesga (66' Mikel San Jose), Dani Garcia - Raul Garcia, Iker Muniain (76' Aritz Aduriz) - Inaki Williams.

Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique (80' Samuel Umtiti), Clement Lenglet, Jordi Alba - Ivan Rakitić (69' Arthur Melo), Sergio Busquets, Frenkie De Jong - Sergi Roberto, Lionel Messi, Ansu Fati (58' Antoine Griezmann)