Tokio 2020: Jedyny mistrz olimpijski z Singapuru szuka dawnej formy

Inne
Tokio 2020: Jedyny mistrz olimpijski z Singapuru szuka dawnej formy
fot. PAP/EPA

Pływak Joseph Schooling, jedyny singapurski mistrz olimpijski wierzy, że powrót do dawnego trenera, Hiszpana Sergio Lopeza pracującego na uniwersytecie w stanie Teksas, pozwoli mu na zbudowanie formy. To ma pomóc w poprawieniu wyników i zakwalifikowaniu się do igrzysk w Tokio.

W 2016 roku w Rio de Janeiro, wówczas 21-latek, triumfował na 100 m stylem motylkowym, uzyskując czas 50,39. Drugie miejsce zajęło aż trzech pływaków, w tym legendarny Amerykanin Michael Phelps.

 

- Od momentu, gdy w 2018 r. skończył studia i wrócił na treningi do Singapuru nie zdołał osiągnąć czasu poniżej 53 sekund na swoim koronnym dystansie - poinformował portal olympicchannel.com. Co więcej, nie udało mu się awansować do finałów na 100 i 200 m w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w koreańskim Gwangju. Teraz chce walczyć o minimum olimpijskie pod okiem sprawdzonego szkoleniowca. Będzie mógł je uzyskać do końca czerwca. Ostatnią szansą dla Singapurczyka będą mistrzostwa jego kraju (24-27 czerwca).

 

Jego trener Lopez, to dwukrotny olimpijczyk, który w 1988 roku w Seulu wywalczył brązowy medal na 200 m stylem klasycznym.

 

Schooling po zdobyciu złota olimpijskiego został powitany w ojczyźnie jak bohater. Po wyjściu z samolotu wsiadł do autobusu z odkrytym dachem i udał się na czterogodzinny objazd wokół wyspy. Na trasie przejazdu zebrały się tysiące Singapurczyków. Parada zakończyła się w jednym z centrum handlowych, gdzie podpisywał autografy.

 

Singapur zdobył w historii igrzysk pięć medali, ale tylko pływak może poszczycić się złotem.

 

Igrzyska w "Kraju Kwitnącej Wiśni" odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, a rywalizacja paraolimpijczyków trwać będzie od 25 sierpnia do 6 września.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze