UFC 247: Jak Jones bronił pasa kategorii półciężkiej? (WIDEO)

Sporty walki
UFC 247: Jak Jones bronił pasa kategorii półciężkiej? (WIDEO)
fot. Polsat Sport

W nocy z soboty na niedzielę Jon Jones (25-1-1NC, 10 KO, 6 SUB) po raz kolejny będzie bronił pasa kategorii półciężkiej UFC. Amerykanin uznawany za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe w historii zmierzy się z Dominickiem Reyesem (12-0, 7 KO, 2 SUB). W związku z tym organizacja postanowiła przypomnieć, jak w przeszłości "Bones" radził sobie z pretendentami do tytułu.

Jones to już jedna z legend amerykańskiej organizacji. W marcu 2011 roku "Bones" pokonał Mauricio Ruę i w wieku 23 lat został najmłodszym w historii mistrzem organizacji UFC. Od tego czasu jest niepokonany. W ogóle w całej swojej karierze przegrał tylko raz. W 2009 roku został zdyskwalifikowany za nielegalne uderzenia podczas starcia z Mattem Hamillem. Należy dodać, że tamten pojedynek przebiegał pod dyktando Jonesa.

 

Przez kolejne lata "Bones" mierzył się z absolutną czołówką kategorii półciężkiej. Wygrywał z takimi zawodnikami jak Lyoto Machida, Rashad Evans, Chael Sonnen, Alexander Gustafson czy Daniel Cormier. Ostatnio pokonał Anthony'ego Smitha oraz Thiago Santosa. Nie bez przyczyny 32-latka uznaje się za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC bez podziału na kategorie wagowe. Organizacja przygotowała wideo z dziesięcioma dotychczasowymi obronami Amerykanina.

 

 

Teraz przed Jonesem kolejne wyzwanie. Podczas gali w Houston mistrz zmierzy się z niepokonanym Reyesem. Nie wiadomo, jak potoczy się kariera "Bonesa" po tym pojedynku. Ostatnio coraz głośniej mówi się o jego przejściu do kategorii ciężkiej.

 

Transmisja UFC 247: Jones vs Reyes w nocy z soboty na niedzielę, 8/9 lutego, od godziny 4:00 w Polsacie Sport.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze