Babilon MMA 12: Remis w mistrzowskim pojedynku. Wyniki i skróty walk

Sporty walki

W walce wieczoru gali Babilon MMA 12 Paweł Pawlak (15-4-1, 8 KO, 3 SUB) zremisował z Adrianem Błeszyńskim (9-3-1, 7 KO, 1 SUB) przez niejednogłośną decyzję sędziów. Tym samym w najważniejszej walce piątkowego wieczoru nie poznaliśmy trzeciego mistrza organizacji.

Pojedynek o mistrzowski pas lepiej zaczął Pawlak. W pierwszych dwóch rundach dominował swojego rywala. Umiejętnie sprowadził go do parteru, gdzie poważnie rozbił jego twarz. Konieczna była interwencja lekarza, ale po krótkim opatrzeniu pozwolił na kontynuowanie walki.

W połowie trzeciej rundy do głosu doszedł Błeszyński. "Plastinho" wyraźnie opadł z sił, co umiejętnie wykorzystał rywal. Liczne ciosy "Aresa" porozbijały nos łodzianina, który z minuty na minute miał coraz mniej energii. Ostatnie dwie odsłony pojedynku były absolutną dominacją Błeszyńskiego, ale zabrakło mu czasu, by skończyć przeciwnika. Konieczna była decyzja sędziów.

Werdykt remisowy mocno zaskoczył wszystkich. Chociaż sędziowie nie byli zgodni, ich punktacja nie wskazała zwycięzcy. Tym samym pas mistrzowski nie znalazł właściciela. Zawodnicy tuż po walce udzielili wywiadu, w którym zapowiedzieli rewanż.


Wyniki walk Babilon MMA 12:


walka o pas kategorii średniej:
Paweł Pawlak (15-4-1, 8 KO, 3 SUB) zremisował z Adrianem Błeszyńskim (9-3-1, 7 KO, 1 SUB) przez niejednogłośną decyzję sędziów (47:46 Pawlak, 48:47 Błeszyński, 47-47).

karta telewizyjna:
k. lekka: Piotr Niedzielski (15-4, 4 KO, 6 SUB) pokonał Marcosa Viniciusa Schmitza (16-7, 8 KO, 2 SUB) przez poddanie (gilotyna).
k. ciężka: Filip Stawowy (6-1, 6 KO) pokonał Konrada Dziczka (2-2, 2 KO) przez TKO w pierwszej rundzie.
k. półciężka: Mateusz Ostrowski (9-9-1, 2 KO, 3 SUB) pokonał Adama Biegańskiego (6-4, 2 KO, 3 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29:27)
limit umowny do 75 kg: Piotr Przepiórka (4-4, 3 SUB) pokonał Marcina Zembalę (3-4, 2 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (30:26, 2x 30:27).
k. lekka: Damian Zuba (1-1) pokonał Kacpra Kozikowskiego (1-1) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 2x29:28).
k. półśrednia: Piotr Markowski (1-0) pokonał Piotra Arnistę (0-1) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 1x 29:28).

karta wstępna:
semi-pro 70,3 kg: Krystian Głażewski pokonał Patryka Wieryszkę przez TKO w 2. rundzie, 2:16
semi pro 61,2 kg: Grzegorz Rutkowski pokonał Tomasza Przybyła przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 30:26)
semi pro 68 kg: Krystian Nosek pokonał Mateusza Kubła przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29:27)

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Niesamowite zwieńczenie gali Babilon MMA 12. Niestety to już koniec emocji związanych z MMA w piątkowy wieczór. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

Mamy remis! Takiego rozwiązania chyba nikt się nie spodziewał. Sędziowie nie byli zgodni.(47:46 Pawlak, 48:47 Błeszyński, 47-47). 

Koniec pojedynku. Ostatnia runda wyglądała nieco lepiej dla Pawlaka. Szukał szczęścia w pojedynczych ciosach, ale zabrakło mu siły. Z kolei Błeszyński dominował przebieg ostatniej rundy. Werdykt sędziowski jest piekielnie trudny do przewidzenia. Czekamy.

Przedostatnia runda to absolutna dominacja Błeszyńskiego. Pawlak jest wyczerpany, nie ma najmniejszych sił, by atakować. Głównie się broni i ucieka przed rywalem. Cudem dotrwał do ostatniej partii, której może już nie przetrwać

Kolejna, trzecia runda bardzo wyrównana. "Ares" lepiej radzi sobie w stójce, z kolei Pawlak dominuje w parterze. Obaj są bardzo wycieńczeni i naprawdę niewiele potrzeba, by któryś z nich zakończył ten pojedynek przed czasem.

W drugiej odsłonie Błeszyński zaczął nieco lepiej. Przez dłuższy czas toczyła się wyrównana walka w stójce, ale w końcówce Pawlak ponownie obalił rywala i skutecznie go obijał. Obaj są niesamowicie zmęczeni. Kolejna runda może być kluczowa w kontekście całego pojedynku.

Od pierwszych minut Pawlak przeważał w pojedynku. Szybko sprowadził "Aresa" do parteru, gdzie stale go obijał. Błeszyński próbował wstać, ale "Plastinho" nie pozwalał mu na wiele. Łodzianin mocno rozbił twarz swojego rywala.

Zaczynamy walkę o pas organizacji Babilon MMA w wadze średniej. Na dystansie pięciu rund zmierzą się Paweł Pawlak (15-4, 8 KO, 3 SUB) i Adrian Błeszyński (9-3, 7 KO, 1 SUB).

Jest już dostępny skrót z walki Stawowego z Dziczkiem.

Filip Stawowy - Konrad Dziczek. Skrót walki

Filip Stawowy (6-1, 6 KO) pokonał Konrada Dziczka (2-2, 2 KO) przez TKO w pierwszej rundzie na gali Babilon MMA 12.

Przed nami już tylko walka o pas. W międzyczasie zapraszamy do obejrzenia skrótu z walki Ostrowski - Biegański.


Mateusz Ostrowski - Adam Biegański. Skrót walki

Mateusz Ostrowski (9-9-1, 2 KO, 3 SUB) pokonał Adama Biegańskiego (6-4, 2 KO, 3 SUB) przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29:27) na gali Babilon MMA 12. Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Koniec walki w pierwszej rundzie! Piotr Niedzielski zwyciężył przez duszenie (gilotyna).

Przed nami przedostatnia walka tego wieczoru. W kategorii lekkiej Piotr Niedzielski (14-4, 4 KO, 5 SUB) zawalczy z  Brazylijczykiem. Marcosem Viniciusem Schmitzem (16-6, 8 KO, 2 SUB)

Koniec pojedynku. Tuż przed końcem pierwszej rundy Filip Stawowy zwyciężył przez techniczny nokaut.

Od pierwszych sekund wiedzieliśmy, że to starcie musi się skończyć przed czasem. Zero kalkulowania i ciągła wymiana ciosów spowodowała, że ktoś musiał zostać znokautowany. Wcześniej sędzia odjął punkt Dziczkowi za umyślne uderzenie głową.

Z nadzieją na pierwszy nokaut tego wieczoru przechodzimy do kategorii ciężkiej. Konrad Dziczek (2-1, 2 KO) zmierzy się z Filipem Stawowym (5-1, 5 KO).

To była trudna decyzja dla sędziów. Mateusz Ostrowski pokonał Adama Biegańskiego (3x 29:27).

Sędzia przerwał na moment pojedynek, ponieważ Ostrowski dostał cios w tył głowy. Była konieczna interwencja lekarzy, a arbiter odjął punkt Biegańskiemu. "Wiking" wiedział, że musi iść na całość, by wygrać te rundę. Najpierw  zachwiał rywalem swoimi uderzeniami, a następnie sprowadził go do parteru. "Zenek" nadział się na gilotynę, ale przetrwał duszenie. Końcówka starcia przeniosła się do parteru, ale nie przyniosła zwycięstwa. Czekamy na werdykt sędziowski!

Druga odsłona niewiele ciekawsze od pierwszej. Ostrowski z Biegańskim wymienili serię kilku ciosów, ale ostatecznie walka przeniosła się do parteru. "Wiking" był w lekkich tarapatach, ale dotrwał do końca regulaminowych pięciu minut.

W pierwszej rundzie zawodnicy wyraźnie badali swoje możliwości. Walka toczyła się w stójce, nieliczne ciosy trafiały do celu. Lepiej uderzał Ostrowski.

Kolejna walka tym razem w kategorii półciężkiej. Mateusz Ostrowski (8-9-1, 2 KO, 3 SUB) skrzyżuje rękawice z Adamem Biegańskim (6-3, 2 KO, 3 SUB).

Sędziowie byli jednogłośni. Piotr Przepiórka (4-4, 3 SUB) pokonał Marcina Zembalę (3-4, 2 SUB)(30:26, 2x 30:27).

Koniec walki, Przepiórka zdominował rywala. Ostatnia runda była lustrzanym odbiciej tej drugiej. Ciągłe obijanie przeciwnika pod siatką da zwycięstwo "Pepisowi".

Absolutna dominacja Przepiórki w drugiej odsłonie walki. Zembala przyjął liczne ciosy na głowę w parterze, pojawiły się pierwsze rozcięcia na łuku brwiowym. "Pepis" coraz bliżej zwycięstwa.

W pierwszej rundzie Zembala dobrze zaczął obalając Przepiórkę. Popularny "Pepis" wrócił jednak do parteru i licznymi ciosami zachwiał rywalem. W samej końcówce mógł znokautować przeciwnika wysokim kopnięciem, ale nie trafił czysto. Czekamy na kolejne emocje.

W międzyczasie zapraszamy do obejrzenie skrótu walki Markowskiego z Arnistą.

Piotr Markowski - Piotr Arnista. Skrót walki

Piotr Markowski (1-0) pokonał Piotra Arnistę (0-1) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 1x 29:28) na gali Babilon MMA 12 w Łomży. Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Tym czasem przechodzimy do trzeciej walki na gali Babilon MMA 12 w limicie umownym do 75 kg. Piotr Przepiórka zawalczy Marcinem Zembalą.

Damian Zuba pokonał Kacpra Kozikowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30-27, 2x29-28).

Koniec trzeciej rundy. Ostatnia odsłona starcia toczyła się pod dyktando Zuby. 33-letni zawodnik kontrolował rywala pod klatką stale go obijając. Zaraz poznamy werdykt sędziów.

Druga runda bardziej wyrównana. Kozikowski zaczął odważniej i dobrze wydostawał się z klinczu. Zuba jednak częściej trafiał rywala.

Zuba od pierwszych sekund ruszył na rywala. Kozikowski został powalony na deski, ale przetrwał nawałnicę ciosów. To kosztowało go wiele sił i praktycznie przez całą rundę był zdominowany przez starszego rywala. W końcówce młody reprezentant Ełku sprowadził przeciwnika do parteru.

Po krótkiej przerwie czas na kolejny pojedynek. W drugiej walce karty głównej Damian Zuba (0-1) zmierzy się z Kacprem Kozikowskim (1-0, 1 SUB).

Piotr Markowski zwycięzcą przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27 , 1x29x28). Zasłużona wygrana debiutanta.

W trzeciej, ostatniej rundzie widać było wyraźnie zmęczenie po obu stronach. Walka toczyła się w parterze, gdzie zawodnicy szukali swoich szans pojedynczymi prostymi lub podbródkowymi. W samej końcówce Markowski ruszył po nogi Arnisty i tym samym przypieczętował swoją dominację na dystansie całego pojedynku.

Druga odsłona pojedynku bardziej wyrównana. Arnista dobrze uciekał od obaleń rywala. W końcówce Markowski  wydostał się z parteru, a następnie sprowadził rywala na matę.

Pierwsza runda zdecydowanie dla Markowskiego. Ruszył na przeciwnika, spychając go pod siatkę. Udało mu się również zdobyć pozycję dominującą w parterze.

Zaczynamy pierwszą rundę pojedynku Arnista - Markowski.

Przypominamy, że właśnie teraz trwa transmisja gali Babilon MMA 12: Pawlak vs Błeszyński w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie.

Już za moment zaczynami walkę w kategorii półśredniej, w której zmierzy się dwóch debiutantów Piotr Arnista oraz Piotr Markowski.

Już za moment zaczynamy kartę główną. Wcześniej jednak odbyły się trzy pojedynki wstępne. Poniżej wyniki.

semi-pro 70,3 kg: Krystian Głażewski pokonał Patryka Wieryszkę przez TKO w 2. rundzie, 2:16
semi pro 61,2 kg: Grzegorz Rutkowski pokonał Tomasza Przybyła przez jednogłośną decyzję sędziów (2x 30:27, 30-26)
semi pro 68 kg: Krystian Nosek pokonał Mateusza Kubła przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29:27)

Dobry wieczór. Witamy i zapraszamy na relacje tekstową z gali Babilon MMA 12: Pawlak vs Błeszyński.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie