Cieślak nominowany do tytułu Prospekta Roku 2019

Sporty walki
Cieślak nominowany do tytułu Prospekta Roku 2019
Fot. CyfraSport

Michał Cieślak został nominowany przez federację WBC do nagrody pięściarskiego Prospekta Roku 2019 WBC - poinformował na Twitterze dziennikarz bokserski Przemysław Garczarczyk.

Do nagrody federacja WBC nominowała Michała Cieślaka, Filipa Hrgovicia, Efe Ajagbę, Josha Kelly'ego, Vergila Ortiza oraz Shavkatdzhona Rakhimova.

 

- Nie wiem, czy Michała to pocieszy czy nie, ale się liczy. Rywale Polaka: Hrgovic, Ajagba, Kelly, Ortiz i Rakhimov. Zacna grupa - podkreślił Przemysław Garczarczyk.

 

 

Przed tygodniem Michał Cieślak (19-1, 13 KO) przegrał z Ilungą Makabu (27-2, 24 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów na gali w Kinszasie. Polak poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze i nie zdobył tym samym pasa mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej.

 

Polak rozpoczął walkę bardzo dobrze i po pierwszych rundach prowadził na punkty. Od połowy walki zdecydowanie przeważał jednak Makabiu, który odniósł zasłużone zwycięstwo. Widać było, że Cieślakowi zabrakło doświadczenia, choć zebrał wiele pochwał i pokazał, że w przyszłości może liczyć się w walce o pas mistrza świata wagi junior ciężkiej.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze