Dookoła Walencji: Groenewegen wygrał etap, Kwiatkowski za peletonem

Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) wygrał w miejscowości Torrevieja, po finiszu z peletonu, trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Walencji. Michał Kwiatkowski (Ineos) zajął 110. miejsce, tracąc do zwycięzcy 29 sekund.

Drugi z polskich kolarzy - Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) był 54. ze stratą siedmiu sekund.

Koszulkę lidera zdobył Australijczyk Jack Haig (Mitchelton-Scott), odbierając ją Słoweńcowi Tadejowi Pogacarowi (UAE Team Emirates). Obaj mają ten sam łączny czas, podobnie jak pięciu kolejnych zawodników, ale Haig jest lepszy dzięki niższej sumie miejsc na poszczególnych etapach.

Marczyński zajmuje 28. lokatę - strata 42 s, a Kwiatkowski jest 35. - strata 57 s. Wyścig zakończy się w niedzielę