EBL: Emocje w Radomiu! HydroTruck lepszy od Legii

Sporo emocji w końcówce piątkowego meczu Energa Basket Ligi w Radomiu! Ostatecznie HydroTruck pokonał Legię Warszawa 79:76.

Świetnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki akcjom Obiego Trottera i Adriana Boguckiego prowadzili już 9:2. Później było jeszcze lepiej, bo dzięki trójce Marcina Piechowicza gospodarze uciekali na 12 punktów, wykorzystując jednocześnie niemoc strzelecką Legii. Po 10 minutach było ostatecznie 19:8. W drugiej kwarcie mała seria 7:0 i trafienia Keanu Pindera oraz Michała Michalaka sprawiły, że zespół trenera Tane Spaseva odrabiał straty. Po kolejnym wsadzie Australijczyka goście przegrywali zaledwie punktem! Trójki Carla Lindboma i Filipa Zegzuły utrzymywały jednak przewagę HydroTrucka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:31.

Trzecią kwartę zespół trenera Roberta Witki rozpoczął od serii 8:0, co dawało mu sporo spokoju. W pewnym momencie po akcji Roda Camphora uciekał nawet na 14 punktów. Michał Michalak i Kahlil Dukes nie byli w stanie zmniejszać różnicy. Kolejne trafienia Carla Lindboma oznaczały, że po 30 minutach było 58:43. Legia nie zamierzała się poddawać! W czwartej kwarcie zdobyła 17 punktów z rzędu bez odpowiedzi przeciwnika! W tym fragmencie nie do zatrzymania był Dukes, a rzuty wolne Michała Michalaka doprowadziły do wyrównania. Później trafienie Mariusza Konopatzkiego dało gościom minimalną przewagę! Kluczowe akcje należały jednak do Marcina Piechowicza oraz Obiego Trottera, a na linii rzutów wolnych skuteczny był Artur Mielczarek. Ostatecznie HydroTruck wygrał 79:76.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Carl Lindbom z 23 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 22 punkty, 2 zbiórki i 2 asysty dla gości zdobył Michał Michalak.

HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33).

HydroTruck Radom: Carl Lindbom 23, Obie Trotter 17, Rod Camphor 13, Marcin Piechowicz 11, Adrian Bogucki 9, Filip Zegzuła 3, Artur Mielczarek 3, Daniel Wall 0, Aleksander Lewandowski 0, Wojciech Wątroba 0.

Legia Warszawa: Kahlil Dukes 22, Michał Michalak 16, Keanu Pinder 14, Jakub Nizioł 13, Mariusz Konopatzki 5, Sebastian Kowalczyk 2, Milan Milovanovic 2, Adam Linowski 2, Patryk Nowerski 0.