Lingard jak Iniesta? Były trener Anglika nie ma wątpliwości

Piłka nożna
Lingard jak Iniesta? Były trener Anglika nie ma wątpliwości
fot. PAP/EPA

Jesse Lingard stał się jedną z głównych postaci Manchesteru United, jednak w tym sezonie swoją formą zawodzi. Wylała się na niego fala krytyki, którą zatrzymać próbuje były trener Anglika, Rene Meulensteen. - On zawsze był dla United, jak Andres Iniesta dla Barcelony - przekonywał.

27-latek nie będzie najlepiej wspominał 2019 roku. Przez ponad 12 miesięcy piłkarz nie trafił do siatki na angielskich boiskach. Zmieniło się to dopiero w styczniu w spotkaniu Pucharu Anglii, jednak w starciu na poziomie Premier League niechlubny rekord wciąż się powiększa.

W obronie Anglika stanął Meulensteen, który w latach 2001-2013 (z roczną przerwą) trenował drużyny młodzieżowe United oraz był jednym z asystentów menedżera pierwszej drużyny. Szkoleniowiec przyglądał się Lingardowi przez znaczną część jego wczesnej kariery. Jego zdaniem piłkarz, by wrócić do swojej dyspozycji, musi pozbyć się pewnego uszczerbku, jaki wyrządziła mu niechlubna seria.

- Moim zdaniem Jesse to świetny piłkarz. Rywalom bardzo trudno przewidzieć jego zachowanie na boisku. Jego problem leży w pewności siebie. Jako trener możesz go pytać o ostatniego strzelonego gola. Prędzej postawiłbym pytanie, dlaczego tak się dzieje - powiedział.

- W pewnych aspektach jest niezbędny dla United. Ma swoje walory, które wykorzystywał jak Iniesta w Barcelonie - dodał.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze