Rewolucja podczas MŚ w skokach narciarskich? Dołączy konkurs pań

Zimowe
Rewolucja podczas MŚ w skokach narciarskich? Dołączy konkurs pań
fot. PAP

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem rywalizacji Pucharu Świata w Wiilingen, w Zurychu zapadła ważna decyzja. Rada FIS udzieliła poparcia w pomyśle o dołączeniu konkursu indywidualnego kobiet na dużej skoczni do programu mistrzostw świata w skokach narciarskich.

Na najbliższych MŚ w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w przyszłym roku w Oberstdorfie może dojść więc aż do siedmiu konkursów. To będą trzy konkursy mężczyzn, trzy konkursy kobiet i walka... mikstów. Taka sytuacja będzie miała miejsce po raz pierwszy w historii skoków narciarskich.

 

Decyzja Rady Związku czeka jeszcze na akceptację, a o takiej dowiemy się dopiero w maju na jednym z kolejnych kongresów FIS. Pomysł ten został zaproponowany przez Norweski Związek Narciarski.

 

Skoki narciarskie kobiet zadebiutowały na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w 2009 roku, kiedy to w Libercu rozegrano konkurs indywidualny na normalnej skoczni - to właśnie na takich obiektach do tej pory występowały skoczkinie.

 

- Ta decyzja udowadnia, że FIS jest organizacją, która potrafi podejmować szybkie i dobre decyzje. To pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku - skomentował dyrektor sportowy norweskiego związku, Clas Brede Braathen.

 

Kilka dni temu żeńska reprezentacja Polski postawiła kolejny ważny krok. Kinga Rajda pobiła rekord kraju, lądując na 128. metrze właśnie w Oberstdorfie, gdzie w przyszłym roku panie powalczą o medale MŚ.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie