Alpejski PŚ: Rebensburg wygrała zjazd w Ga-Pa

Niemka Viktoria Rebensburg wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen. Wyprzedziła o 0,61 Włoszkę Federicę Brignone i o 0,83 Czeszkę Ester Ledecką.

30-letnia Rebensburg odniosła 19. zwycięstwo w karierze, ale pierwsze w tej konkurencji.

Z kolei dla Ledecki, złotej medalistki IO 2018 w supergigancie i snowboardowym slalomie gigancie równoległym, to dopiero drugie podium w alpejskim PŚ.

Na czwartej pozycji uplasowała się mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Włoszka Sofia Goggia. Straciła do triumfatorki 0,95.

Piąte i szóste miejsce zajęły ubiegłoroczna wicemistrzyni i mistrzyni świata, tj. Szwajcarka Corinne Suter i Słowenka Ilka Stuhec. Miały wyniki gorsze od Rebensburg o 0,98 i 1,52.

W sobotnich zawodach nie wzięła udziału liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. 24-letnia Amerykanka przerwała starty, a powodem jest żałoba po nagłej śmierci ojca.

Broniąca Kryształowej Kuli Shiffrin ma 190 punktów przewagi nad Brignone.