Dookoła Walencji: Pogacar odzyskał prowadzenie, Polacy na dalszych miejscach

Słoweniec Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates) wygrał w sobotę czwarty, górski etap kolarskiego wyścigu Dookoła Walencji i ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji. Dwaj startujący w imprezie Polacy - Tomasz Marczyńsk i Michał Kwiatkowski przyjechali na metę z kilkuminutowymi stratami.

Na finałowym podjeździe do miejscowości Altea 21-letni Słoweniec stoczył zaciętą walkę z piątką ścigających go zawodników, wśród których był lider wyścigu Australijczyk Jack Haig (Mitchelton-Scott). Po ataku na trzy kilometry przed linią mety Pogacar oderwał się od rywali i do końca utrzymał przewagę. Drugie miejsce zajął Holender Wout Poels (Bahrain-McLaren), a Haig był szósty.

Marczyński (Lotto Soudal) ukończył etap na 23. pozycji - strata 2.27, a Kwiatkowski (Ineos) był 34. - strata 3.52. Wyścig zakończy się w niedzielę.