ME w short tracku: Maliszewska siódma na 1000 m

Natalia Maliszewska była w Dreźnie druga w finale B i została sklasyfikowana na siódmym miejscu zawodów Pucharu Świata w short tracku na 1000 m. Na jej koronnym dystansie 500 m uzyskała drugi czas eliminacji - 43,064 s.

Szybsza od niej była tylko Holenderka Lara van Ruijven - 42,924. Eliminacje na 500 były zresztą udane dla wszystkich Polek. Do ćwierćfinału zakwalifikowały się także Kamila Stormowska - 44,040 i Nicole Mazur - 44,322. Dokończenie rywalizacji na tym dystansie w niedzielę.

Zakończyła się natomiast walka na 1000 m, w której Maliszewska awansowała do finału B. W nim przegrała tylko z Seo Whi Min z Korei Południowej. W finale A triumfowała natomiast inna reprezentantka tego kraju Kim Ji Yoo. Mazur (29. miejsce) i Magdalena Zych (32.) odpadły w repasażach.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Koreańczyk Park Ji Won, a Polacy nie liczyli się w walce o czołowe lokaty: Rafał Anikiej zajął 33., Karol Nieścier 41., a Łukasz Kuczyński 50. miejsce.

Biało-czerwonym nie powiodło się także w pierwszej rywalizacji na 1500 m - w ćwierćfinałach zawodów kobiet i mężczyzn nie było Polaków. W niedzielę w Dreźnie łyżwiarze będą się ścigać na tym dystansie jeszcze raz.

Także sztafety kobiet na 3000 m i mężczyzn na 5000 m odbywają się już bez udziału Polaków. Maliszewska, Mazur, Stormowska i Zych odpadły w ćwierćfinałach, a Anikiej, Kuczyński, Nieścier, Nieścier i Paweł Adamski - w kwalifikacjach.