Mistrz olimpijski pobił rekord świata przy Balladzie g-moll Chopina

Zimowe
Mistrz olimpijski pobił rekord świata przy Balladzie g-moll Chopina
fot. PAP

Dwukrotny mistrz olimpijski (2014 i 2018) w łyżwiarstwie figurowym Yuzuru Hanyu pobił swój rekord punktowy, będący jednocześnie rekordem świata, w programie krótkim podczas rywalizacji w mistrzostwach Czterech Kontynentów w Seulu. Japończyk pojechał do Ballady g-moll Fryderyka Chopina i uzyskał 111,82 pkt.

Wykonał m.in. poczwórnego Salchowa i kombinację dwóch potrójnych toe loopów. Poprzedni rekord świata, czyli jego najlepsze osiągnięcie uzyskane w 2018 r. wynosił 110,53 pkt. Występ Hanyu w Seulu publiczność przyjęła entuzjastycznie. To już 22. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla zawodniczek i zawodników z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii.

 

"Myślę, że jechałem z elegancją..., a ten występ był najdoskonalszym, jaki kiedykolwiek wykonałem. Starałem się wyrazić i oddać swoimi uczuciami głębię muzyki. Sam wyznaczyłem sobie przed startem uzyskanie wyższego wyniku niż 110 pkt. Podczas występu nabierałem pewności siebie, ponieważ czułem się naprawdę dobrze" - powiedział 25-letni Hanyu.

 

W grudniu rekord świata w programie dowolnym osiągnął z kolei jego największy rywal Amerykanin Nathan Chen. Wygrał zawody solistów ISU Grand Prix w Turynie, a w programie dowolnym miał 224,92 pkt. Pokonał wówczas właśnie Hanyu, a w klasyfikacji łącznej miał aż o 44 punkty więcej od Japończyka.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie