BKS Visła Bydgoszcz nad przepaścią! MKS Będzin wygrał arcyważny mecz

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi siatkarze MKS Będzin wygrali z BKS Visłą Bydgoszcz 3:1. Po tej porażce sytuacja ostatniej w tabeli ekipy z Bydgoszczy jest bardzo trudna – traci ona do kolejnych drużyn aż osiem punktów. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka opuścili przedostatnie miejsce i zrównali się punktami z Cerrad Enea Czarnymi Radom i MKS Ślepsk Malow Suwałki.

W pierwszym secie długo oglądaliśmy walkę punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Od stanu 17:17 inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Po asie serwisowym Grzegorza Pająka prowadzili 20:17, potem punkt zagrywką dołożył David Sossenheimer (23:18). Piłkę setową wywalczył Dawid Gunia (24:19), goście obronili się w dwóch akcjach, ale zepsuta zagrywka zakończyła seta (25:21).

Po wyrównanym początku drugiej partii, bydgoszczanie odskoczyli w jednym ustawieniu – po serii dobrych zagrywek Michała Filipa (9:14). To był kluczowy moment seta, bo goście już nie oddali przewagi. Złapali właściwy rytm, a w ekipie z Będzina spadła jakość gry i pojawiły się błędy w polu serwisowym. W końcówce siatkarze Visły kontrolowali sytuację. Filip wywalczył piłkę setową, a po chwili Gonzalo Quiroga efektownie, bo asem serwisowym, uzyskał decydujący punkt (19:25).

Trzecią odsłonę siatkarze z Bydgoszczy również rozpoczęli od skutecznych zagrywek (0:1 – Jakub Peszko, 3:6 – Quiroga) i na początku seta mieli przewagę. Będzinianie odrobili jednak straty (13:13) i w kolejnych akcjach to oni przejęli inicjatywę i zaczęli punktować rywali serwisami. Asami popisali się Sossenheimer (15:14), a potem Rafał Faryna (18:16). W końcówce powiększyli punktowy dystans. Autowe
przebicie Peszki dało im piłkę setową, a blok na Filipie ustalił wynik na 25:19.

W czwartej partii minimalną przewagę mieli początkowo gospodarze (6:4, 10:8, 13:11), ale bydgoszczanie odrobili straty po asie serwisowym Peszki (13:13). Obie ekipy walczyły punkt za punkt do stanu 19:19. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wygrali cztery kolejne akcje, wieńcząc serię asem serwisowym Sossenheimera (23:19). Piłkę meczową wywalczył Jan Fornal, a w kolejnej akcji będzinianie zablokowali rywali, kończąc mecz (25:20). MVP: Rafał Faryna (24 punkty – 20/31 w ataku + 2 bloki + 2 zagrywka).

MKS Będzin – BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:20)

MKS: Rafał Faryna, Dawid Gunia, Grzegorz Pająk, Artur Ratajczak, Rafał Sobański, David Sossenheimer – Michał Potera (libero) oraz Konrad Buczek, Dawid Dryja, Jan Fornal. Trener: Jakub Bednaruk.
BKS Visła: Michał Filip, Janusz Gałązka, Michał Masny, Jakub Peszko, Gonzalo Quiroga, Dawid Woch – Kamil Szymura (libero) oraz Tomasz Bonisławski, Paweł Gryc. Trener: Przemysław Michalczyk.

Wyniki, terminarz i plan transmisji 24. kolejki PlusLigi:

2020-02-07: Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)
2020-02-08: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)
2020-02-08: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:21)
2020-02-08: MKS Będzin – BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:20)
2020-02-09: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2020-02-09: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-02-10: Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).