PlusLiga: Wielka kontrowersja w meczu Jastrzębskiego Węgla. Sędziowie długo nie mogli podjąć decyzji (WIDEO)

Jastrzębski Węgiel pokonał Trefla Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20) w sobotnim meczu siatkarskiej PlusLigi. W trzecim secie przy stanie 22:20 doszło do sporej kontrowersji, po której sędziowie długo nie podejmowali decyzji co do tego, której z drużyn przyznać punkt.

Do spornej sytuacji doszło w kluczowym momencie trzeciej partii. Sędziowie przez dłuższy czas nie mogli rozstrzygnąć, kto w przepychance Mateusza Janikowskiego i Dawida Konarskiego ostatni dotknął piłki. Ostatecznie główny arbiter Zbigniew Wolski opuścił swoje stanowisko i osobiście obejrzał zapis wideo kontrowersyjnej sytuacji. Sędzia zdecydował o przyznaniu punktu ekipie gości.

Jak się później okazało, dłuższa przerwa w grze lepiej zadziałała na siatkarzy Jastrzębskiego. Gospodarze w trzecim secie triumfowali do 21. Kolejną partię wygrali 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Kontrowersyjna sytuacja w załączonym materiale wideo.