Serie A: Ważna wygrana ekipy Linettego i Bereszyńskiego

Nie tak wyobrażał sobie początek swojej przygody z Torino Moreno Longo. Zespół z Turynu przegrał z Sampdorią 1:3 w 23. kolejce Serie A. Całe spotkanie rozegrali Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

Trzy przegrane z rzędu Torino 0:7 z Atalantą, 2:4 z Milanem oraz 0:4 z Lecce, a także słaba postawa w ostatnim czasie spowodowały, że drużyna na początku tygodnia pożegnała się z dotychczasowym trenerem Walterem Mazzarrim. Jego miejsce zajął Longo i na swój debiut w tej roli pojechał do Genui.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu ciekawych sytuacji. Wyrównane 45 minut nie przyniosło bramek. Po zmianie stron na prowadzenie turyńczyków wyprowadził Simone Verdi. Później do głosu doszła Sampdoria.

Wyrównanie dał Gaston Ramirez pięknym strzałem z rzutu wolnego. Minęło pięć minut i Urugwajczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Fabio Quagliarella. Po chwili Włoch ustalił wynik spotkania z rzutu karnego. W międzyczasie czerwoną kartkę otrzymał Armando Izzo.

Sampdoria dzięki wygranej uciekła na siedem punktów strefie spadkowej. Do Torino traci cztery oczka.

Torino - Sampdoria 1:3 (0:0)

Bramki: Verdi 55 - Ramirez 70, 75, Quagliarella 79