EBL: 21 punktów Cela, Polski Cukier wygrał w Dąbrowie Górniczej

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał u siebie z Polskim Cukrem Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18) w meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi. Gości do zwycięstwa poprowadził Aaron Cel. Reprezentant Polski zdobył 21 punktów, miał cztery zbiórki i cztery asysty. 23 punkty i pięć zbiórek dla gospodarzy zaliczył Tra Holder.

Zawodnicy z Torunia świetnie rozpoczęli niedzielny mecz. Po trafieniach Bartosz Diduszki i Cela prowadzili 12:3. MKS odpowiedział serią 8:0, a po "trójce" Marka Piechowicza znacznie zbliżyli się do rywala. Dąbrowianie nie potrafili jednak doprowadzić chociażby do remisu, a po kolejnym rzucie z dystansu - tym razem w wykonaniu Aleksandra Perki - po 10 minutach było 21:17 dla gości.

W drugiej kwarcie było podobnie, bo Piotr Śmigielski i Holder zmniejszali straty. Goście ciągle utrzymywali jednak bezpieczną różnicę i mogli liczyć na "trójki" Chrisa Wrighta oraz Karola Gruszeckiego. Akcja Damian Kuliga ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:40 dla Polskiego Cukru.

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego rozpoczął od serii 9:0 i po "trójce" Keitha Hornsby’ego prowadził aż 55:40. Później ta przewaga urosła nawet do 18 punktów i Polski Cukier w pełni kontrolował sytuację. Straty lekko zmniejszali Holder oraz Watts, ale po 30 minutach to goście wygrywali 78:61.

W kolejnej części gry skuteczny był Kyle Weaver, a dzięki niemu przewaga urosła do 23 punktów. Nawet seria 7:0 drużyny trenera Michała Dukowicza nie zmieniła wiele. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 96:85.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18).

MKS Dąbrowa Górnicza: Tra Holder 23, Justin Watts 20, Bryce Douvier 14, Piotr Śmigielski 12, Filip Put 11, Marek Piechowicz 3, Darrel Harris 2, Michael Fraser 0, Radosław Chorab 0.

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 21, Karol Gruszecki 13, Chris Wright 12, Keith Hornsby 10, Aleksander Perka 9, Bartosz Diduszko 8, Damian Kulig 8, Jakub Schenk 8, Kyle Weaver 7.