EBL: Udany debiut Moore'a. Anwil wygrał w Sopocie z Treflem

Koszykarze Trefla Sopot przegrali z Anwilem Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19) w meczu 20. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi. Tym samym mistrz Polski zrewanżował się za październikową porażkę we Włocławku. Najlepszym zawodnikiem gości był debiutujący na polskich parkietach McKenzie Moore z 16 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. Po 15 punktów dla gospodarzy zdobyli Michał Kolenda i Paweł Leończyk.

Kolenda na początku meczu trzymał gospodarzy w grze, dzięki jego ośmiu punktom prowadzili 8:7. Niesamowitą skuteczność pokazywał też Krzysztof Sulima, a po jego "trójkach" to Anwil dość szybko miał siedem punktów przewagi. To jednak nie zatrzymywało Trefla. Pod koszami świetnie radził sobie Nana Foulland. Środkowy doprowadził do remisu 20:20 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta.

Debiutujący w Energa Basket Lidze Moore wyprowadzał swój zespół na prowadzenie w drugiej kwarcie. Sopocianie trzymali się ciągle jednak bardzo blisko, bo trafiali Leończyk oraz Mikołaj Kurpisz. Przyjezdni odskakiwali jednak dzięki rzutom Chrisa Dowe’a oraz Ricky’ego Ledo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35 dla Anwilu.

Trzecią kwartę mistrz Polski rozpoczął od małej serii 5:0, dzięki czemu zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po późniejszych rzutach wolnych Dowe’a uciekł na 12 punktów. Za odrabianie strat wzięli się Michał i Łukasz Kolendowie. Po rzutach wolnych młodszego z braci gospodarze zbliżyli się na dwa punkty. "Trójka" Moore’a ustawiła wynik po 30 minutach na 58:53 dla gości.

W w czwartej kwarcie bardzo ważne rzuty trafiał Szymon Szewczyk, co pozwalało włocławianom na utrzymywanie przewagi. Później kluczowe "trójki" dołożyli Dowe oraz Moore, a zespół trenera Marcina Stefańskiego nie był w stanie już tego odrobić.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 64:77 (20:20, 15:21, 18:17, 11:19).

Trefl Sopot: Michał Kolenda 15, Paweł Leończyk 15, Nana Foulland 12, Łukasz Kolenda 9, Mikołaj Kurpisz 6, Carlos Medlock 5, Sebastian Rompa 2, Cameron Ayers 0, Witalij Kowalenko 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Daniel Ziółkowski 0, Błażej Kulikowski 0.

Anwil Włocławek: Mckenzie Moore 16, Ricky Ledo 14, Chris Dowe 13, Krzysztof Sulima 12, Shavn Jones 12, Szymon Szewczyk 9, Michał Sokołowski 1, Rolands Freimanis 0, Igor Wadowski 0, Adam Piątek 0.