Francuski judoka przegrał pierwszą walkę od prawie 10 lat

Sporty walki
Francuski judoka przegrał pierwszą walkę od prawie 10 lat
fot. PAP

Słynny judoka Teddy Riner (kat. +100 kg) przegrał pierwszą walkę od prawie 10 lat. W 1/8 finału turnieju Grand Slam w Paryżu został pokonany przez Japończyka Kokoro Kageurę. Wcześniej Francuz wygrał aż 154 pojedynki z rzędu.

Po zwycięstwach w dogrywkach nad Węgrem Richardem Sipoczem i Austriakiem Stephanem Hegyi, 30-letni Riner uległ - również w dodatkowym czasie walki, tzw. golden score - pięć lat młodszemu Kageurze.

 

To pierwsza porażka znakomitego francuskiego zawodnika od 13 września 2010 roku. W finale DMŚ w Tokio przegrał wówczas z innym Japończykiem Daikim Kamikawą.

 

Riner należy do najwybitniejszych judoków w historii. W igrzyskach olimpijskich zwyciężał w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016 roku. Z kolei w MŚ zdobył aż 10 złotych medali, w tym osiem w wadze +100 kg. Na igrzyskach w Pekinie (2008) sięgnął po brąz.

 

Do tej pory trzy razy mistrzem olimpijskim w tym sporcie był tylko Japończyk Tadahiro Nomura (60 kg), który triumfował w 1996, 2000 i 2004 roku.

 

W zawodach GS we francuskiej stolicy startują reprezentanci Polski. W repesażach są Beata Pacut (78 kg) i Piotr Kuczera (90 kg). Oboje muszą wygrać po dwie walki, aby zająć trzecie miejsce.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze