Kolejne trzy punkty Realu. Królewscy znów uciekli Barcelonie

Real Madryt dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Tym razem Królewscy wygrali w Pampelunie z Osasuną 4:1, choć jako pierwsi stracili gola. Przed wieczornym meczem Barcelony podopieczni Zinedine'a Zidane'a mają sześć oczek przewagi nad Dumą Katalonii.

Zidane tym razem wystawił w pierwszym składzie Garetha Bale'a, który był krytykowany przez media i kibiców za to, że przedwcześnie opuścił stadion podczas meczu Pucharu Króla z Sociedad. Walijczyk i jego koledzy już w 14. minucie dostali szybki cios w postaci gola Unaia Garcii, który zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze w La Liga. Były to jednak dla Osasuny miłe złego początki.

W 33. minucie do wyrównania doprowadził Isco, który z bliska pokonał Sergio Herrerę. Pięć minut później było już 1:2 po świetnym rozegraniu rzutu rożnego, po którym Sergio Ramos trafił do pustej bramki.

Prowadzenie Realu było jednak kruche i do 84. minuty trzy punkty dla Królewskich wisiały na włosku. Wtedy jednak sytuację uspokoił rezerwowy Lucas Vasquez, który wykończył szybką akcję gości. Podłamanych graczy Osasuny dobił inny z wprowadzonych na murawę graczy - Luka Jovic, który ustalił wynik na 1:4.

Osasuna - Real 1:4 (1:2)
Bramki: Unai Garcia (14') - Isco (33'), Sergio Ramos (38'), Lucas Vasquez (84'), Luka Jovic (90+2')

Osasuna: Sergio Herrera - Nacho Vidal, David Garcia, Unai Garcia, Pervis Estupinan, Roberto Torres (77' Marc Cardona), Jon Moncayola (10' Fran Merida), Darko Brasanac, Inigo Perez, Arnaiz Diaz Jose Manuel (61' Enric), Ruben Garcia.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy - Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde - Gareth Bale (71' Lucas Vasquez), Karim Benzema (88' Luka Jovic), Isco (82' Vinicius Junior).