Kontrowersyjna wygrana Barcelony. Trzy asysty Messiego

FC Barcelona przyjechała w niedzielny wieczór na Estadio Benito Villamarín na spotkanie z Realem Betis. Goście rozpoczęli mecz fatalnie, bo od gola na 0:1 już w 6. minucie, ale zakończyli go szczęśliwie, choć kontrowersji po drodze nie brakowało. Wielką cegłę do triumfu 3:2 dołożył Leo Messi, który asystował przy każdym golu dla Barcelony.

Już w 5. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Clement Lenglet, który dostał żółtą kartkę, a Betis miał szansę na gola z 11 metrów. Rzut karny pewnie wykorzystał Sergio Canales. Prowadzenie okazało się jednak zgubne dla piłkarzy z Sewilli, którzy szybko dostali wiadomość zwrotną. Messi zagrał miękko do wbiegającego Frenkiego De Jonga, a ten przyjął piłkę i z bliska wpakował ją do siatki.

Gospodarze ponownie byli lepsi o jedną bramkę w 26. minucie po celnym strzale Nabila Fekira. Pechowo nie dowieźli jednak prowadzenia do przerwy, bo tuż przed nią Messi znalazł w polu karnym Sergio Busquetsa, a ten trafił w zamieszaniu podbramkowym. Wydawało się, że w tej sytuacji rywala faulował Lenglet, ale gol do szatni został uznany i cztery bramki w pierwszej połowie stały się faktem.

W drugiej części gry padł już tylko jeden gol i znowu jednym z bohaterów akcji był Lenglet. Tym razem Francuz przepchnął przeciwnika i sam wymierzył sprawiedliwość, głową wykorzystując dośrodkowanie Messiego. Jakby obrońcy Barcelony było mało, to chwilę później znowu był na świeczniku. Najpierw po faulu na nim z boiska wyleciał Nabil Fekir, a chwilę później za drugą żółtą kartkę murawę opuścił Lenglet. W wybrakowanych składach bramki już nie padły i Barcelona dowiozła triumf 3:2 do końca.

Dzięki temu Duma Katalonii ponownie traci do Realu 3 punkty w ligowej klasyfikacji.

Real Betis - FC Barcelona 2:3 (2:2)
Bramki: Canales (6'), Fekir (26') - De Jong (9'), Busquets (45+3'), Lenglet (72')

Betis: Joel Robles - Emerson, Aissa Mandi, Marc Bartra, Alex Moreno, William Carvalho (70' Joaquin), Guido Rodriguez (86' Cristian Tello), Carles Alena, Sergio Canales, Nabil Fekir, Borja Iglesias (62' Loren).

Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Junior Firpo (57' Jordi Alba) - Arturo Vidal (57' Arthur), Sergio Busquets, Frenkie De Jong - Sergi Roberto, Antoine Griezmann, Leo Messi.