LSK: Chemik górą w hicie kolejki!

W spotkaniu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Grot Budowlanych Łódź przegrała z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3. Mecz czwartej drużyny w tabeli z liderem nie przyniósł większych emocji – policzanki pewnie wygrały w każdym z setów.

W premierowej odsłonie do stanu 19:19 obserwowaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. Później seria policzanek pozwoliła im odskoczyć na trzy oczka (19:22); wygrały również decydujące akcje. Wilma Salas wywalczyła piłkę setową (20:24), a zepsuta zagrywka gospodyń zamknęła seta (21:25). Drugi set miał podobny scenariusz. Do pewnego momentu łodzianki dotrzymywały kroku przeciwniczkom (13:13), ale w dalszej części seta inicjatywa należała do ekipy trenera Ferhata Akbasa, która pewnie zmierzała po zwycięstwo (15:19, 17:22), grając w końcówce z dużą swobodą. Wynik na 19:25 ustaliła skutecznym atakiem Iga Wasilewska.

Trzecią partię gospodynie rozpoczęły dobrze, w pewnym momencie prowadziły 10:7, ale przegrały... sześć kolejnych akacji (10:13). To był kluczowy moment tej partii, bo policzanki nie oddały już przewagi. Co prawda siatkarki Grot Budowlanych odgryzły się jeszcze asem serwisowym Julii Nowickiej, ale w kolejnych akcjach rosła przewaga skutecznie grających przyjezdnych. Salas wywalczyła piłkę meczową, a w kolejnej akcji dotknięcie siatki przez gospodynie zakończyło seta (19:25) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Anastasiya Kraiduba (13) – Grot Budowlani; Wilma Salas Rosell (18), Gyselle Silva Franco (12) – Chemik. MVP: Wilma Salas (piąta statuetka w sezonie).

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)

Grot Budowlani: Anna Bączyńska, Anastasia Kraiduba, Julia Nowicka, Jaroslava Pencova, Małgorzata Śmieszek, Julia Twardowska – Maria Stenzel (libero) oraz Agata Babicz, Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska, Gabi Maciagowski. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Grupa Azoty Chemik: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Wilma Salas Rosell, Gyselle Silva Franco, Irina Truszkina, Iga Wasilewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Agnieszka Bednarek, Martyna Grajber, Pola Nowakowska. Trener: Ferhat Akbas.

Terminarz i wyniki meczów 18. kolejki LSK:

2020-02-07: DPD Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 2:3 (18:25, 25:23, 23:25, 26:24, 13:15)
2020-02-08: #VolleyWrocław – E. Leclerc Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:17)
2020-02-08: Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (11:25, 16:25, 15:25)
2020-02-08: Developres SkyRes Rzeszów – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:22)
2020-02-09: Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)
2020-02-10: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).