Pekin 2022: Bardzo silni rywale na drodze polskich hokeistów

Zimowe
Pekin 2022: Bardzo silni rywale na drodze polskich hokeistów
fot. PAP

Zespoły Austrii, Białorusi i gospodarza Słowacji będą w dniach 27-30 sierpnia rywalami polskich hokeistów na lodzie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk 2022 roku w Pekinie – poinformowała międzynarodowa federacja (IIHF). Awans wywalczy tylko zwycięzca.

Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Valtonena sprawiła niespodziankę, wygrywając zakończony w niedzielę w kazachskim Nur-Sułtanie turniej prekwalifikacyjny z kompletem zwycięstw. O ile pokonania Holandii (8:0) i Ukrainy (6:1) można się było spodziewać, o tyle zwycięstwo nad grającymi w Elicie gospodarzami zawodów (3:2) była zaskoczeniem.

 

Skrót meczu z Kazachstanem oraz poprzednich spotkań Polaków na turnieju w Nur-Sułtanie można obejrzeć TUTAJ.

 

W Pekinie w turnieju hokeistów wystąpi 12 ekip. Osiem na podstawie rankingu: Kanada, Rosja, Finlandia, Szwecja, Czechy, USA, Niemcy i Szwajcaria oraz gospodarz – Chiny i trzy drużyny wyłonione w kwalifikacjach.

 

Sierpniowe turnieje rozegrane zostaną także na Łotwie (Łotwa, Francja, Włochy i Węgry) oraz w Norwegii (Norwegia, Dania, Korea, Słowenia).

 

W kwietniu w Katowicach odbędą się mistrzostwa świata Dywizji 1B, gdzie rywalami Polaków będą: Serbia, Litwa, Estonia, Japonia i Ukraina. Celem Biało-Czerwonych będzie powrót na zaplecze elity, co nie udało się pod kierunkiem Valtonena w ubiegłorocznych MŚ w Tallinnie.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie