PŚ szpadzistów: Słaby występ polskiej drużyny w Vancouver

Inne
PŚ szpadzistów: Słaby występ polskiej drużyny w Vancouver
fot. PAP

Polscy szpadziści zajęli 19. miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w kanadyjskim Vancouver. Indywidualnie żadnego z Biało-Czerwonych nie było w turnieju głównym, czyli wśród najlepszych 64 uczestników.

Zespół w składzie: Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice), Mateusz Nycz (Piast Gliwice), Wojciech Kolańczyk (AZS Wratislavia Wrocław) oraz Wojciech Lubieniecki (Cracovia 1906) w 1/16 finału przegrał z Hiszpanią 36:45 i został sklasyfikowany na pozycji odpowiadającej miejscu w światowym rankingu.

 

W zmaganiach indywidualnych najwyżej, ale dopiero na 110. pozycji, uplasował się Antkiewicz. 30 lokat niżej został sklasyfikowany Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który walczy o olimpijską kwalifikację na podstawie rankingu światowego. Jego słaby występ w Kanadzie przy jednoczesnym udanym starcie Basa Verwijlena i Siergieja Bidy, których drużyny na razie nie zajmują miejsc dających awans, znacznie ograniczyły jego szanse.

 

Holender pokonał w decydującym pojedynku Rosjanina 15:9. 36-letni Verwijlen odniósł piąte pucharowe zwycięstwo w karierze.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie