PŚ w short tracku: Maliszewska poza podium w wyścigu na 500 m

Natalia Maliszewska z czasem 43,080 wygrała w Dreźnie finał B i została sklasyfikowana na piątym miejscu zawodów Pucharu Świata w short tracku. W rywalizacji na koronnym dystansie Polki zwyciężyła Kanadyjka Kim Boutin - 42,328.

Pozostałe Polki startujące w tej konkurencji odpadły w ćwierćfinale. Kamila Stormowska uplasowała się na 15. pozycji, a Nicole Mazur o trzy lokaty niżej.

Wśród mężczyzn na tym samym dystansie również triumfował reprezentant Kanady Steven Dubois - 40,530. Łukasz Kuczyński zajął 31. miejsce, Paweł Adamski 37., a Szymon Wilczyk 44.

Na 1500 m zwyciężyli Holenderka Suzanne Schulting (2.24,845) i Koreańczyk Ji Won Park (2.20,923). Rafał Anikiej był 18., Karol Nieścier 43., Magdalena Zych 37., a Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana.

W finałach sztafet zabrakło Biało-Czerwonych. Polki na 3000 m odpadły w ćwierćfinałach, a ich koledzy z kadry na 5000 m w kwalifikacjach.