Serie A: Z 0:2 do 4:2! Kapitalna pogoń w derbach Mediolanu

Co za mecz! Choć Milan do przerwy prowadził 2:0 w derbowym starciu z Interem, ostatecznie to podopieczni Antonio Conte wygrali 4:2. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelili Marcelo Brozović, Matias Vecino, Stefan de Vrij i Romelu Lukaku.

Milan od początku meczu miał przewagę i podopieczni Stefano Piolego wykazywali większe zaangażowanie, niż lokalny rywal. W 40. minucie Rebić wykorzystał zgranie Ibrahimovicia oraz niepewne zachowanie golkipera gospodarzy Daniele Padellego i skierował futbolówkę do siatki. Gdy wydawało się, że "Rossoneri" zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, gola na 2:0 strzelił "Ibra". Doświadczony napastnik pozostał niepilnowany przy rzucie rożnym i uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Interu. Najpierw gola na 1:2 strzeli będący kapitanem "Nerazzurrich" Brozović, a kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Vecino. Piłkarze Milanu byli ewidentnie zaskoczeni takim obrotem spraw i Inter na dobre przejął inicjatywę. Podopieczni Conte w 70. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia de Vrija. Z rzutu rożnego dośrodkował Antonio Candreva, a holenderski stoper głową skierował futbolówkę do siatki. 10 minut później mogło być 4:2, ale uderzenie Christiana Eriksena z rzutu wolnego zatrzymało się na poprzeczce. W 90. minucie "Ibra" był bliski wyrównania, ale trafił w słupek. Jak pokazały powtórki, nawet gdyby Szwed strzelił gola, prawdopodobnie nie zostałby on uznany, gdyż napastnik faulował Milana Skriniara.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Lukaku. Belgijski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony, wypracował sobie pozycję w polu karnym i strzałem głową pokonał Padellego. Dla 26-letniego napastnika było to trafienie numer 17. w obecnym sezonie Serie A.

Inter wykorzystał więc wpadkę Juventusu, który w sobotę niespodziewanie przegrał 1:2 z Hellasem Werona. Ekipa z Mediolanu zrównała się punktami ze "Starą Damą" - obie drużyny mają 54 punkty na koncie. Na trzecim miejscu w tabeli Serie A znajduje się Lazio - 53 oczka.

Inter Mediolan - AC Milan 4:2 (0:2)
Bramki: Brozović 51, Vecino 53, de Vrij 70, Lukaku 90 - Rebić 40, Ibrahimović 45

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.