Tokio 2020: W ceremonii otwarcia będzie uczestniczyć 1000 wolontariuszy-asystentów

Inne
Tokio 2020: W ceremonii otwarcia będzie uczestniczyć 1000 wolontariuszy-asystentów
fot. PAP

W ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio, 24 lipca, będzie uczestniczyć 1000 wolontariuszy-asystentów poinformował dyrektor kreatywny odpowiedzialny za artystyczny wymiar wydarzenia Mansai Nomura.

Aplikacje można przesyłać do 28 lutego, a wyniki ogłoszone zostaną pod koniec marca – poinformował portal insidethegames.biz. Projekt skierowany jest głównie do ludzi młodych, studentów, którzy chcą współuczestniczyć w realizacji tego spektakularnego wydarzenia.

 

Nomura, znany aktor tradycyjnego teatru japońskiego, zdradził także, że jest już gotowy w 70-80 procentach scenariusz ceremonii.

 

„Struktura ceremonii jest już gotowa. Pracujemy nad detalami. Można powiedzieć, że scenariusz jest gotowy w 70-80 procentach” – powiedział Nomura.

 

Ochotnicy-asystenci będą uczestniczyć nie tylko w artystycznej części widowiska, ale towarzyszyć reprezentacjom podczas przemarszu ekip na stadionie podczas ceremonii otwarcia, jak również zamknięcia igrzysk. Rywalizacja w Tokio potrwa od 24 lipca do 9 sierpnia.

 

Nabór na wolontariuszy-asystentów zostanie przeprowadzony także do realizacji ceremonii rozpoczęcia paraolimpiady 25 sierpnia. Organizatorzy zakładają, że w tym przypadku rekrutacja obejmie 1200 osób.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze