Zjednoczona Liga VTB: Siódme zwycięstwo koszykarzy Stelmetu

Koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra pokonali we własnej hali Awtodor Saratow 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23) w 17. występie w Zjednoczonej Lidze VTB. To ich siódma wygrana w sezonie i druga z tym rosyjskim klubem.

Spotkanie było równie zacięte jak pierwszy mecz tych ekip w Saratowie, gdzie również triumfowali zawodnicy trenera Żana Tabaka (89:86).

Pod nieobecność kontuzjowanego (w meczu z Uniksem Kazań) środkowego Drew Gordona w kolejnym spotkaniu bardzo dobrze zaprezentował się chorwacki podkoszowy Ivica Radic - osiągnął tzw. double-double mając 15 pkt i 13 zbiórek. Skuteczny był także Joe Thomasson, który trafił wszystkie trzy próby za trzy punkty oraz dwa wolne, a także cztery z siedmiu rzutów "za dwa".

Były zawodnik Stelmetu Markel Starks uzyskał dla gości osiem punktów.

Zielonogórzanie prowadzili różnicą 10 pkt na początku czwartej kwarty (81:71), ale ekipa rosyjska nie rezygnowała z walki i do końca walczyła o wynik, przez co mecz był zacięty i ciekawy do ostatnich sekund.

Koszykarze z Zielonej Góry z bilansem 7-10 zajmują ósme miejsce w 13-zespołowej Lidze VTB. Prowadzą Chimki Moskwa z 15 wygranymi w 16 meczach.

Kolejne spotkanie zespół trenera Tabaka rozegra po przerwie na turniej finałowy Pucharu Polski i spotkania reprezentacji w eliminacjach mistrzostw Europy - 1 marca na wyjeździe zmierzy się z Parmą Perm.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Awtodor Saratow 98:91 (28:22, 21:28, 29:18, 20:23).

Stelmet Enea BC: Joe Thomasson 19, George King 18, Ludvig Hakanson 16, Ivica Radic 15, Tony Meier 12, Jarosław Zyskowski 9, Łukasz Koszarek 5, Marcel Ponitka 4, Mikołaj Witliński 0, Przemysław Zamojski 0.

Najwięcej punktów dla Awtodora: Mouhammadou Jaiteh 18, Ryan Boatright 16, Orlando Johnson 15.