Euro 2020: Turniej nie dla Kownackiego. W środę operacja

Piłka nożna
Euro 2020: Turniej nie dla Kownackiego. W środę operacja
fot. Cyfrasport

Dawid Kownacki nie wróci na boisko co najmniej do końca obecnego sezonu. W najbliższą środę piłkarz Fortuny Duesseldorf przejdzie operację, a po niej czeka go około trzymiesięczna przerwa. Oznacza to, że reprezentant Polski nie zagra w finałach mistrzostw Europy, które będą rozegrane w dniach 12 czerwca - 12 lipca w 12 krajach Europy.

Kownacki nabawił się kontuzji na początku lutego. Do feralnego zdarzenia doszło podczas treningu Fortuny, gdy jeden z kolegów reprezentanta Polski spadł na jego nogę. Wydawało się, że uraz nie jest groźny, jednak po badaniach lekarze uznali, że uszkodzone więzadła w kolanie trzeba operować. Zabieg zaplanowano na środę 12 lutego. Kownacki ma wrócić do treningów trzy miesiące później, jego wyjazd na Euro 2020 jest więc wykluczony. 

 

Reprezentant Polski na co raz częściej problemy spowodowane kontuzjami. Po przeprowadzce do Niemiec zimą ubiegłego roku leczył mięsień uda, później uraz przywodziciela. Przez te urazy nie pojawił się na zgrupowaniach podczas eliminacji mistrzostw Europy. 

 

W obecnym sezonie Kownacki rozegrał osiemnaście meczów w Bundeslidze. Jego absencja jest tez sporym problemem dla Fortuny, która walczy o utrzymanie się w ekstraklasie. Polak być może wróci do drużyny tuż przed zakończeniem obecnego sezonu.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA BUNDESLIGI

 

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie