NHL: Wyjazdowa skuteczność Avalanche

Hokeiści Colorado Avalanche pokonali na wyjeździe Minnesota Wild 3:2 i czwartym zwycięstwem zakończyli serię pięciu wyjazdowych meczów w lidze NHL. Oprócz zdobywców goli bohaterem spotkania był czeski bramkarz Pavel Francouz, który obronił 34 strzały gospodarzy.

Wszystkie bramki padły w drugiej tercji. Dla Avalanche trafili Nathan MacKinnon, Szwed Gabriel Landeskog i Francuz Pierre-Edouard Bellmare, a dla Wild Szwajcar Kevin Fiala i Jared Spurgeon. Nieźle spisywał się także bramkarz Wild Devan Dubnyk, ale 30 obronionych strzałów to było zbyt mało, by uchronić swój zespół od porażki.

Dopiero 11. porażki w sezonie doznali mający najlepszy bilans w całej lidze hokeiści Boston Bruins. W Detroit przegrali z najsłabszym dotychczas zespołem sezonu - Red Wings 1:3.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył w trzeciej tercji Andreas Athanasiou, zawodnik urodzony w Kanadzie, w którego żyłach płynie jednak grecka i gujańska krew. W drugiej wynik otworzył Brendan Perlini. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem Toreya Kruga i chociaż oddali dwa razy więcej strzałów na bramkę (40), to po sześciu kolejnych zwycięstwach poznali gorycz porażki.

Red Wings są zdecydowanie najsłabszym zespołem ligi, ale z Bruins umieją sobie radzić - w tym sezonie pokonali ich już drugi raz.