Pełny portfel Chelsea. "The Blues" z największymi zyskami na świecie

Piłka nożna
Pełny portfel Chelsea. "The Blues" z największymi zyskami na świecie
fot. PAP

Ostatnie dwie okienka transferowe na Stamford Bridge były bardzo spokojne. Chelsea kupiła zaledwie jednego piłkarza, głównie za sprawą zakazu transferowego. Są jednak plusy tej sytuacji. "The Blues" zanotowali największy zysk w piłkarskim świecie, zarabiając 174 milionów funtów.

Latem 2019 roku Chelsea nie mogła dokonywać żadnych transferów przez zakaz, jaki nałożyła na nią FIFA. Do klubu trafił jednak Mateo Kovacić, który został wykupiony przez londyńczyków z wypożyczenia. "The Blues" zapłacili za niego 38 milionów i jak się okazało, był to jedyny wydatek zespołu przez ponad pół roku.

O wiele lepiej prezentują się zysku drużyny ze Stamford Bridge. Chelsea zarobiła "na czysto" ze sprzedaży swoich piłkarzy 174 miliony funtów. Tak rekordowe pieniądze w kasie "The Blues" to głównie zasługa odejścia największej gwiazdy Edena Hazarda. Real Madryt zapłacił za Belga 85 milionów. Latem klub opuścili także Ola Aina, Tomas Kalas, czy David Luiz.

Co ciekawe wspomniany Real uzyskał jedne z większych strat finansowych w minionym roku. "Królewscy" są mocno pod kreską. Ich wydatki były większe od zysków o ponad 153 miliony funtów. Drugą drużyną z dużym deficytem budżetowym jest... Aston Villa. Beniaminek Premier League wydał 145 milionów, podczas gdy zarobił zaledwie dwa i pół. Trzecią drużyną z największym deficytem jest Barcelona.

Chelsea to jedyny zespół z takimi zyskami w czołówce klubów z Europy. Kolejne kluby z tak potężnymi zarobkami na sprzedaży to Benfica oraz Ajax. Obecność tych drużyn w tym zestawieniu jednak nie dziwi, ponieważ od wielu lat dostarczają swoich piłkarzy gigantom światowego futbolu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze