PKO Ekstraklasa: Legia przedłużyła umowę z portugalską gwiazdą

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Legia przedłużyła umowę z portugalską gwiazdą
fot. Cyfrasport

Andre Martins podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia. - Chyba nie da się być bardziej szczęśliwym, niż jestem w tym momencie. Cieszy mnie świadomość, że zostanę w Legii jeszcze przez co najmniej dwa lata - powiedział Portugalczyk, który jest ostoją środkowej linii wicemistrza Polski.

59 meczów i dwie bramki to bilans byłego reprezentanta Portugalii w barwach Legii Warszawa. Od swojego debiutu z Lechem Poznań 16 września 2018 roku wystąpił w aż 90 proc. meczów, będąc fundamentalnym zawodnikiem środka pola. W obecnym sezonie rozegrał już 31 spotkań, opuszczając zaledwie jedno starcie.
 
- Chyba nie da się być bardziej szczęśliwym, niż jestem w tym momencie. Cieszy mnie świadomość, że zostanę w Legii jeszcze przez co najmniej dwa lata. Odkąd trafiłem do Warszawy, to dla mnie wspaniała podróż. Wiem, że nic jeszcze nie wygrałem, ale jestem pewien, że teraz znajdujemy się na dobrej drodze. Jestem dumny, że będę miał możliwość walczyć w barwach tego klubu o mistrzostwo, Puchar Polski i występy w europejskich pucharach. Czuję wsparcie ze strony naszych kibiców. Wielu z nich pisało do mnie wiadomości, abym został w Legii. Teraz chcę odpłacić im się za to, jak traktowali mnie od momentu, w którym po raz pierwszy przyjechałem na Łazienkowską – mówi Martins.
Portugalczyk jest wychowankiem znanej z przygotowania piłkarzy światowej klasy akademii Sportingu CP. Jej absolwentami są m.in. Cristiano Ronaldo, Nani, Joao Moutinho, Adrien Silva i William Carvalho. W barwach „Lwów” wystąpił w półfinale Ligi Europy UEFA oraz zdobył Puchar Portugali. Po łącznie 11 latach spędzonych w Lizbonie przeszedł do najbardziej utytułowanego greckiego klubu Olympiakosu SFP, z którym zdobył tytuł mistrzowski w sezonie 2016/17.
 
30-letni pomocnik rozegrał dwa mecze w reprezentacji Portugalii oraz brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
 
- Przez cały czas swojego dotychczasowego kontraktu Andre stał się kluczowym punktem naszego zespołu. Okazał się nie tylko świetnym piłkarzem, odpowiedzialnym profesjonalistą na każdej płaszczyźnie, ale także wspaniałym człowiekiem. Jego doświadczenie, umiejętności piłkarskie i tak ważny w Legii niezaspokojony głód zwycięstwa z pewnością pomogą nam osiągać wyznaczone sportowe cele - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.
 
Dotychczasowa umowa Martinsa z Legią wygasała z końcem tego sezonu.
 
Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze