Tokio 2020: Piłkarze Brazylii zdobyli kwalifikację

Inne
Tokio 2020: Piłkarze Brazylii zdobyli kwalifikację
fot. PAP/EPA

Piłkarze Brazylii wywalczyli awans do igrzysk olimpijskich w Tokio dzięki zwycięstwu nad Argentyną 3:0 w ostatnim dniu turnieju kwalifikacyjnego w kolumbijskiej miejscowości Bucaramanga. Argentyńczycy już wcześniej zapewnili sobie kwalifikację.

Pierwszą bramkę zdobył w 12. minucie Paulinho, a kolejne dwie - najlepszy strzelec turnieju kwalifikacyjnego, nowy nabytek Herthy Berlin - Matheus Cunha (29, 54). Brazylijczycy zakończyli zawody mając na koncie pięć wygranych i dwa remisy. "Canarinhos" zdobyli złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Argentyńczycy zapewnili sobie awans do igrzysk już 7 lutego po zwycięstwie nad Kolumbią 2:1. W fazie finałowej turnieju odpadły Urugwaj i Kolumbia. Znanych jest już 14 uczestników turnieju olimpijskiego: Japonia (gospodarz), Francja, Niemcy, Rumunia, Hiszpania, Nowa Zelandia, Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA, Australia, Arabia Saudyjska, Korea Południowa, Argentyna i Brazylia.

 

Stawkę uzupełnią dwie najlepsze drużyny z turnieju strefy CONCACAF (Konfederacja Piłkarska Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów), który zostanie rozegrany od 20 marca do 1 kwietnia w Meksyku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie