Znamy kolejnego uczestnika Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Siatkówka
Znamy kolejnego uczestnika Memoriału Huberta Jerzego Wagnera
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski, Argentyna oraz Iran. Tak obecnie wygląda lista uczestników najlepszego turnieju towarzyskiego na świecie, czyli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII już edycja odbędzie się krakowskiej TAURON Arenie w dniach 9-11 lipca.

W styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. W poniedziałek podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy.

– Cały czas pracujemy nad tym, by w tak newralgicznym momencie, czyli tuż przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, obsada Memoriału była z jednej strony bardzo atrakcyjna dla kibiców, z drugiej jednak korzystna dla przygotowującej się do igrzysk naszej drużyny – mówi Cezary Mróz, wiceprezes zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mamy do ogłoszenia jeszcze jednego uczestnika, myślę że kibice już teraz mogą spodziewać się tego, że będzie tak samo świetna zabawa, jak w poprzednim roku.

W 2019 roku Memoriał Wagnera był wielkim sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim świętem najlepszych kibiców na świecie. Wszystkie bilety zostały sprzedane, a poziom sportowy był fantastyczny. XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to wielki sukces i impreza, która zadziwiła siatkarski świat.

– Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! – nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić, środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego, co zastał w TAURON Arenie Kraków. Wprawdzie Memoriał Wagnera nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli 15006).

W tym momencie organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły, wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów, a wcześniej oczywiście podany zostanie czwarty, ostatni uczestnik turnieju.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. Nie tylko dla Biało-Czerwonych będzie to kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio.

Informacja prasowa, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze