Badmintoniści z Chin i Hongkongu nie zagrają w mistrzostwach Azji

Inne
Badmintoniści z Chin i Hongkongu nie zagrają w mistrzostwach Azji
fot. PAP

Ze względu na rozprzestrzeniająca się epidemię koronawirusa badmintoniści z Chin i Hongkongu nie wystąpią w rozpoczynających się we wtorek mistrzostwach Azji w stolicy Filipin Manili - zdecydowała kontynentalna konfederacja.

Władze Filipin wydały rozporządzenie wprowadzające przymusową 14-dniową kwarantanną dla osób przybywających do tego kraju z Chin, Hongkongu i Makao.

 

Reprezentanci Chin, zarówno w konkurencji kobiet, jak i mężczyzn zaliczani, byli do głównych faworytów mistrzostw Azji. Impreza jest kwalifikacją do zaplanowanego na maj w Danii czempionatu globu.

 

Koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez niego wzrosła w Chinach do 1016 - poinformowała we wtorek rano czasu lokalnego w Pekinie państwowa komisja zdrowia.

 

W poniedziałek zmarło kolejnych 108 osób, głównie w prowincji Hubei, w której znajduje się pierwotne ognisko epidemii. Zarejestrowano też 2478 nowych przypadków zakażeń. W sumie w całych Chinach kontynentalnych zakażonych jest ponad 42 tysiące osób.

 

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd dwa zgony – na Filipinach i w Hongkongu.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie