Egipcjanin najstarszym zawodowym piłkarzem na świecie

Piłka nożna
Egipcjanin najstarszym zawodowym piłkarzem na świecie
fot. youtube.com

Myśl o profesjonalnej grze w piłkę nożną pozostawała odległym marzeniem dla Ezzeldina Bahadera przez długie dziesięciolecia. Dopiero w wieku 75 lat zarejestrował się w Egipskim Związku Piłki Nożnej i został najstarszym zawodowym piłkarzem na świecie.

Bahader zaczął grać w piłkę na ulicach Kairu już w wieku sześciu lat. W życiu zawodowym pracował jako konsultant inżynierii lądowej, a później ekspert w dziedzinie uprawy ziemi, latami nałogowo palił papierosy.

 

Mimo że grał jako amator, porzucił swoje marzenie o zostaniu zawodowym napastnikiem. Przez 15 lat mieszkał w Kuwejcie, następnie przeniósł się na przedmieścia Kairu.

 

Po prawie siedemdziesięciu latach od pierwszego kopnięcia piłki, Bahader na nowo poczuł w sobie zapał i pasję do piłki nożnej. Postanowił związać się z zawodowym klubem piłkarskim i został przyjęty do grającego na trzecim poziomie rozgrywkowym 6th October FC.

 

Oprócz treningów w klubie, Bahader korzysta z usług personalnego trenera, żeby jak najszybciej odzyskać sprawność i móc wybiec na boisko w meczu ligowym.

 

Aby zostać uznanym za najstarszego profesjonalnego gracza na świecie, Bahader musi rozegrać dwa 90-minutowe mecze. Egipcjanin sumiennie przygotowuje się do debiutu i chce osiągnąć ten wynik już w marcu. Jeżeli to mu się uda, pobije dotychczasowy rekord Guinnessa. Obecnie za najstarszego piłkarza uważa się Izraelczyka Isaaka Hayika, który jeszcze w zeszłym roku w wieku 73 lat grał w trzecioligowym Ironi Or Yehuda.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze