Kierowca e-sportowy dołącza do drużyny F3

Moto
Kierowca e-sportowy dołącza do drużyny F3
fot. Youtube

Po raz pierwszy w historii zawodnik e-sportowy F1 wystąpi na wyścigowym torze Formuły 1! Kierowca Igor Fraga podpisał kontrakt z teamem Charouz Racing System na występy w mistrzostwach FIA Formula 3 w 2020 roku.

Fraga dołączył do czeskiego zespołu, gdzie będzie miał okazję współpracować z Niko Karim, weteranem F3, oraz Davidem Schumacherem, synem kierowcy F1 Ralfa.


Brazylijczyk w przeszłości miał okazję startować w wyścigach serii Formula 3 Brasil, NACAM Formula 4 czy US F2000 National Championship. W 2017 roku wziął udział w inauguracyjnym sezonie F1 Esports Series. Zwyciężył także w FIA Gran Turismo Nations Cup oraz mistrzostwach Manufacturer Series w 2018 i 2019 roku.


Fraga udowodnił swoją wartość sportową także na asfaltowej nawierzchni. W 2019 roku ukończył Mistrzostwa Europy Formuły Regionalnej (org. Formula Regional European Championship ) m.in. przed przyszłym kolegą z drużyn Davidem Schumacherem. Aktualnie startuje także w wyścigach Toyota Racing Series, które dają mu szansę zdobycia punktów do Superlicencji FIA (org. FIA Superlicence).


- Nie mogę się doczekać startów w F3 oraz reprezentowania teamu Charouz. Ta seria daje szansę rywalizacji ze świetnymi kerowcami i na tych samych trasach, po których poruszają się bolidy F1 – powiedział wyraźnie podekscytowany Fraga.


21-letni Brazylijczyk urodzony w Japonii rozpocznie testy maszyny na początku marca. Pod koniec tego miesiąca w Bahrajnie odbędzie się pierwszy wyścig Mistrzostw Formuły 3.

mt, Polsat Sport, formula1.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze